آیا آیفون 5S با چیپ پردازشی ۶۴ بیتی و چیپ اختصاصی دوربین؟

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

iphon-5S__www.pakbaz.irاپل باشی و طراحی محصولات خسته کننده شوند؟ واقعیتی است؛ تغییر روش های تولید هزینه بر است و اپل ترجیح می دهد ظاهر محصولاتش را کمتر تغییر دهد تا حاشیه سود بهتری داشته باشد. برای همین انگار دوباره قرعه به نام چیپ پردازشی آیفون جدید خورده تا ستاره صحنه شود. طبق ادعای مارک گورمن از ۹to5mac، اپل آیفون ۵S را با چیپ پردازشی ۶۴ بیتی هم تست کرده.

ابتدا در توییتر بود که شاهد ادعای کلیتون موریس درباره ۳۱٪ سریع تر بودن چیپ A7 به کار رفته در آیفون ۵S نسبت به چیپ A6 آیفون ۵ بودیم. چیپ سال قبل ۲ هسته ای بود و A7 نیز ۲ هسته ای خواهد بود. ولی احتمالا یک تفاوت اساسی خواهند داشت: ۶۴ بیت.

گویا در میان نمونه های تست شده آیفون ۵S، چیپ های ۶۴ بیتی هم بوده اند و هر چند مشخص نیست همان ها در محصول نهایی قرار خواهند گرفت یا خیر، ولی بالاخره اپل باید تکیه گاهی برای افکت های بعضا سنگین به کار رفته در iOS 7 تدارک دیده باشد که این، یکی از گزینه ها است.

طبق شنیده ها، چیپ ۶۴ بیتی باعث شده iOS 7 بر روی آیفون ۵S های تست شده بسیار روان تر از سایر دستگاه ها اجرا شود. اگر این ماجرا صحت داشته باشد، حدس می زنید چه؟ آیپد نسل ۵ هم چیپی مشابه -البته با گرافیک قوی تر- خواهد داشت و فیل شیلر می تواند روی صحنه گرد و خاک کند.

بیشتر بخوانید
دوربین ۴۸ مگاپیکسلی، جریان غالب بازار گوشی‌های هوشمند

مینگ چی کو تحلیلگر بازار هم بر اساس شنیده های خود از منابع صنعتی، حرکت به سوی پردازنده های ۶۴ بیتی را دور نمی داند و می گوید امسال یا سال آینده، بدون شک این اتفاق برای اپل خواهد افتاد. با این حال ممکن است تست های امسال، برای استفاده از این چیپ ها در دستگاه های سال بعد بوده باشد.

آقای موریس در توییتر به وجود یک چیپ اضافه اختصاصی دیگر در آیفون ۵S برای تعقیب حرکت هم اشاره کرده و حدس زده که باید نقش مهمی در بهبود قابلیت های دوربین آیفون جدید داشته باشد که گفته می شود نرم افزار آن نیز به لحاظ فنی زیر و رو شده.

با این وصف شاید سنسور اثر انگشت تنها ستاره مراسم ۱۹ شهریور نباشد. سنسوری که جایگزین رمز عبور آیفون خواهد شد، حالا به نظر می رسد تنها یک تست برای کاربردهای فراوان آینده از آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.