استفاده بهینه از فلش‌دیسک

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر (نظرت چیه؟)

در این ترفند به‌سرعت بررسی خواهیم کرد که با یک کول‌دیسک ساده، چطور می‌توان همانند یک جعبه ابزار همراه رفتار کرد؟ سریع سراغ این راهکارها می‌رویم:

۱- یک آیکون خاص برای کول‌دیسک خود بسازید
این حقه خیلی جدید نیست، ولی اگر از چند درایو USB استفاده می‌کنید، مفید خواهد بود. برای این‌کار بهتر است یک فایل با پسوند ico در درایو خود قرار دهید. کافی است برای این کار هم از سایت Converticon.com استفاده کنید.

۲- ایجاد مدیاسنتر و راه‌اندازی آن
XBMC‌ یک نگارش دارد به‌نام XBMC Live، که می‌تواند روی کول‌دیسک‌ها بنشیند و کول دیسک را به یک مدیاسنتر مرتب و تر و تمیز تبدیل کند.
۳- نجات سیستم عامل ویندوز
اگر سیستم اوبونتوی خود را در کول دیسک خود بریزید، به‌سادگی می‌توانید هر چیز ویندوز که خراب است را تعمیر کنید. از طریق اوبونتو می‌توانید ویروس‌ها را از بین ببرید،‌فایل‌ها را ریکاور کنید یا فضای دیسک را آزاد کنید.

۴- نصب نرم‌افزار قابل حمل در ویندوز
اگر در ویندوزتان خیلی جا ندارید، یا این‌که نرم‌افزارهای خاصی را می‌خواهید همیشه همراه داشته باشید، بهتر است یک نرم‌افزار قابل حمل روی کول‌دیسک خود بریزید. فایرفاکس، کروم، پیجن، گیمپ و بسیاری نرم‌افزار دیگر به‌صورت رایگان وجود دارند.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
تماس با یک شماره دایورت شده!

۵- رمزبندی کول‌دیسک
اگر قفل کول دیسک را فعال کنید، آنگاه اگر کول دیسک به دست افراد غریبه بیفتد، نمی‌توانند از فایل‌های شما استفاده کنند. از دست دادن کول‌دیسکی ارزان خیلی بهتر از از دست دادن اطلاعات حساب بانکی و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *