امکانات بلندترین ساختمان مسکونی جهان در نیویورک

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

ساخت بلندترین برج مسکونی جهان در شهر نیویورک پس از ۱۵ سال به پایان رسیده است و اکنون می‌توان نگاهی به رکوردهای شکسته شده توسط آن و برخی جزئیات دیگر داشت.ساختمان Central Park Tower به طور کامل بر شهر نیویورک مشرف است و منظره‌های بسیار حیرت‌انگیزی برای ساکنین می‌سازد. هزینه ساخت این برج مسکونی بیش از ۱.۱ میلیارد دلار است که غالب آن به صورت سرمایه‌گذاری و گرفتن وام تامین شده است.

در این برج ۱۷۹ واحد مسکونی لوکس در منطقه New York’s Billionaire Row قرار گرفته که تا سه ماهه آخر سال تحویل مشتریان می‌شوند. سازنده آن هم شرکت Extell Development Company است.

ارتفاع برج مسکونی Central Park Tower به ۱۵۵۰ فوت (حدود ۴۷۳ متر) می‌رسد و کاملا از ساختمان‌های هم‌جوار خود سرتر و متمایز است تا عنوان بلندترین برج مسکونی جهان را به خود اختصاص دهد.

غالب واحدهای بالایی این برج از نوع کاندو (Condo بیشتر در اروپا و امریکای شمالی مرسوم است و همان آپارتمان خودمان اما با فضاهای بزرگ‌تر، راحت‌تر، چشم‌انداز و مالکیت‌های خصوصی و شخصی است. تصور کنید در یک برج هر واحد کل طبقه را به خود اختصاص دهد) و دارای مالکیت اختصاصی هستند.

بیشتر بخوانید
کیس ملی هم آمد!

برج خلیفه در دبی امارات چند صد فوت از برج Central Park بلندتر است ولی غالب فضای آن برای مصارف اداری، تجاری، هتل و توریستی و فروشگاهی است. به همین دلیل، برج Central Park را بلندترین ساختمان مسکونی جهان می‌شناسند.

این برج از یک سو هم به برج معروف ۴۳۲ خیابان پارک (۴۳۲ Park Avenue) مشرفت و همسایه است که نه تنها افرادی مانند جنیفر لوپز و الکس رودریگز در آن زندگی می‌کنند؛ بلکه دارای یک واحد ۱۷.۵ میلیون دلاری است که صاحب آن هم می‌خواهد به‌زودی عروسی کند.

از دیگر برج‌های بلند و گران‌قیمت معروف اطراف برج Central Park می‌توان به ساختمان ۱۱۱ در خیابان ۵۷ اشاره کرد که یک پنت‌هاوس ۷ هزار مترمربعی رو به بازار دارد. در زمان ساخت این برج، بلندترین جرثقیل نیویورک استفاده شده بود.

نمونه‌ای از ساختمان‌های پیشرفته مسکونی

طبقه هم‌کف آن برای عموم آزاد و به چند فروشگاه خرده‌فروشی اختصاص داده شده است. در حال حاضر، قیمت املاک در شهر نیویورک بسیار بالا رفته است و این ساختمان در حالی رو به اتمام است که گفته می‌شود باید با قیمت‌هایی کمتر به فروش برسد.

اما سازندگان این برج قصد فروش سریع واحدهای کاندو را ندارد و حتی تلاشی برای تبدیل یک آپارتمان بزرگ به چند آپارتمان کوچک‌تر برای فروش سریع‌تر نکردند. در این برج طبقه‌های بالایی آن به جای اینکه به سه آپارتمان تبدیل شوند؛ شامل یک کاندو هستند و سه پنت‌هاوس بزرگ هم با مساحتی در حدود ۱۷۵۰۰ فوت مربع (حدود ۱۶۲۵ متر مربع) دارد.

بیشتر بخوانید
روش‌های جدید کلاهبرداران حتی با وجود رمز دوم یک بار مصرف

مشخصات برخی از واحدها منتشر شده و حتی قیمت‌گذاری شدند که نشان می‌دهد مبلغ کل فروش آن‌ها به بیش از ۴ میلیارد دلار می‌رسد. مثلا، یک آپارتمان ۱۹۷ متری با ۲ خواب و ۲.۵ سرویس بهداشتی حدود ۶.۹ میلیون دلار و ۵ خوابه با ۶ سرویس بهداشتی و متراژ ۶۵۸ متری قیمتی ۶۳ میلیون دلار دارد.

گفته می‌شود طبقه صدم این ساختمان به حالت یک کلوپ خصوصی و آزاد ساخته شده است که متراژی ۷۷۰ مترمربع دارد. این کلوپ شامل بخش‌های مختلفی از جمله نوشیدنی‌، ناهارخوری، اتاق سیگار و دخانیات، پذیرایی سلف سرویس و غیره است. دارای اتاق‌های جلسات خصوصی و صمیمی است تا ساکنین بتوانند با راحتی بیشتری در این برج زندگی کنند.

مدیران شرکت Extell هم به این موضوع اشاره کردند که طبقه صدم مخصوص جشن‌های خصوصی ساکنین یا دورهمی‌های صمیمانه و دوستانه است. طراح و معمار این ساختمان سعی کرده طبقه صدم را طوری بسازد که مشرف به منظره‌ها بسیار شگرفی از نیویورک باشد و زیبایی‌های پیشرفته‌ترین ساختمان مسکونی جهان را نشان دهد.

همین‌طور، مساحتی نزدیک به ۴۶۴۵ مترمربع از این ساختمان در طبقه‌های ۱۴ تا ۱۶ به فعالیت‌های سبک زندگی مانند باشگاه ورزش و تمرین، استخر، زمین بازی کودکان، تناسب اندام و غیره اختصاص یافته است. یک استخر سرپوشیده ۶۳ فوتی هم دارد.

همان‌طور که اشاره شد؛ برج Central Park Tower در پاییز گذشته تکمیل شده ولی به نظر نمی‌رسد تا اواخر امسال به طور کامل بهره‌برداری شود. هنوز جزئیات زیادی از واحدها و طبقات آن منتشر نشده و تازه شاهد اولین تصاویر از آن هستیم.

منبع

منبع: یک پزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *