اپلیکیشن برای جلوگیری از تصادف خودرو‫

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

در لابه‌لای تمام گجت هایی که در نمایشگاه CES امسال معرفی شدند، یک اپلیکیشن جالب خودنمایی می کرد. اپلیکیشنی برای جلوگیری از تصادف خودرو‫!‬
‍iOnRoad نام اپلیکیشنی است که شاید در آینده جان شما را نجات دهد‫.‬ سیستم کار این اپلیکیشن به این ترتیب است که زمانی آن را اجرا می کنید دوربین موبایل شما نیز فعال می شود، اکنون تنها کافی است که تلفن همراه خود را در خودرو فیکس کنید و به اپلیکیشن اجازه دهید که به نظاره جاده بنشیند‫.‬ سپس این برنامه شروع به عکس برداری سریع از مسیر می کند. به کمک GPS اپلیکیشن از سرعت شما آگاه می شود و در گام بعدی فاصله شما تا خودروی روبرو و مدت زمانی که طول می کشد با این سرعت به آن برسید را برای شما محاسبه می کند و اگر فاصله به نحوی باشد که با توجه به سرعتی که دارید نتوانید به موقع خودرو را متوقف کنید، برنامه شما را از این موضوع مطلع کرده و به شما هشدار می دهد.
یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار تشخیص انحراف جهت غیرمتعارف خودرو است. فرض کنید که موقع رانندگی به خواب رفته اید و در حال متمایل شدن به سمت راست هستید، در این لحظه اپلیکیشن تشخیص می دهد که شما با دیگر خودرو های داخل جاده همسو نیستید و با بوق هشدار سعی در بیدار کردن شما می کند.
جالب است بدانید که تکنولوژی های مشابه این برنامه در خودروهای پیشرفته وجود دارد که هزاران دلار قیمت دارند، اما اگر شما از کاربران اندروید هستید این اپلیکیشن را به رایگان می توانید از مارکت اندروید دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *