بازی‌های پیشرفته سه‌بعدی

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

امروزه فناوری سه‌بعدی (۳D) به یکی از قابلیت‌های کارت‌های گرافیک AMD و انویدیا در آمده است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و جنجالی‌ترین نوآوری‌ها در سال‌های آینده جلوه‌گر خواهد شد.

حالا که همه کارت‌های گرافیک جدید قابلیت‌های سه‌بعدی را مورد پشتیبانی قرار می‌دهند، دیگر دلیلی برای ارتقا ندادن سیستم‌های رایانه‌ای بازی با آنها باقی نمی‌ماند. در این باره انویدیا نیز همه ملزومات لازم را در قالب کیت NVIDIA GeForce 3D و صفحه نمایش‌های آماده برای سه‌بعدی (۳D nvision ready display) برای مصرف کاربران عرضه کرده است. فناوری سه‌بعدیAMD که مجموعه‌ای از راه‌حل‌های گوناگون به نام چرخه حیاتی (AMD 3D ecosystem) را با همکاری شرکای این شرکت در اجرای بازی‌ها و تماشای فیلم‌ها به کار می‌برد، هنوز برای کاربران چندان جا نیفتاده و قابل قبول نیست.

این تنوع فناوری برای کاربران اختیار و آزادی در انتخاب را فراهم می‌کند، اما سر هم کردن وسایل لازم و انجام تنظیمات برای اجرای سه‌بعدی، مشکلات خاص خود را دارد. در حال حاضر کارت‌های جدید انویدیا و AMD نیز از قابلیت‌های سه‌بعدی برخوردارند و تقریبا همگی از پس اجرا و پخش لوح فشرده بلو ـ ری (Blu-ray) سه‌بعدی بخوبی برمی‌آیند. هم‌اکنون انویدیا مجموعه گسترده‌ای از کارت‌های گرافیک را که از فناوری بلو- ری سه‌بعدی پشتیبانی می‌کنند، در دسترس کاربران قرار داده است، اما AMD همچنان در کارت‌های تازه به بازار آمده دارای GPU با اسم رمز جزایر شمالی، برای اجرای بلو ـ ری سه‌بعدی بشدت در تکاپوست.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
بازگشت مورتال كمبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *