جلوگیری از ویروسی شدن کامپیوتر توسط usb درایو

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر
ویروسی شدن کامپیوترتان از طریق یو اس بی درایو
ویروسی شدن کامپیوترتان از طریق یو اس بی درایو

یو اس بی درایوها امروزه نقش مهمی را در زندگی افرادی که با کامپیوتر و انتقال اطلاعات سر و کار دارند بازی میکنند. سایز کوچک، وزن کم و قابلیت انتقال اطلاعات به مقدار بالا از ویژگیهائی است که این ابزارها را هرچه بیشتر محبوب و پر کاربرد کرده است. با این وجود، این ابزارها مشکلاتی هم از جمله انتقال ویروسها، کرمها و تروجانها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر را ایجاد میکنند.
این ابزارها ذاتا برای انتقال داده ها ساخته شده اند  اما اگر قرار باشد عفونتها را منتقل کنند و ایجاد دردسر نمایند، استفاده از آنها بسیار سخت و پر ریسک خواهد بود اما میتوان با روشی که در ادامه بررسی میشود بیشترین درصد انتقال این ویروسها از یو اس بی درایوها به کامپیوتر را مهار نمود و انتقال داده ای نسبتا امن تر با این ابزارها انجام داد.
جدا از اینکه باید همواره بر روی سیستم خود یک آنتی ویروس قدرتمند و آپدیت شده را نصب شده داشته باشید، میتوانید ویژگی اجرای خودکار (autorun) یو اس بی درایوها را در سیستم خود غیر فعال نمائید. بیشتر ویروسهائی که از طریق  فلش مموری ها، کامپیوترها را درگیر میکنند، از همین درگاه وارد آن میشوند.

برای غیر فعال کردن این اجرای خودکار مراحل زیر را انجام دهید:

بیشتر بخوانید
یک کلیک برای ترمیم عیوب ویندوز xp

۱-  بر روی منو Start کلیک کرده و سپس Run را انتخاب کنید.

۲-  در کادر با عنوان open عبارت gpedit.msc را وارد کنید.

۳-  صفحه ای با عنوان Group Policy باز میشود. از منو سمت چپ، گزینه Computer Configuration و سپس از بخش سمت راست با دوبل کلیک Administrative Templates و سپس System را باز کنید.

۴- در صفحه ظاهر شده پایین بیائید و گزینه Turn off Autoplay را دو بار کلیک کنید.

۵- در پنجره کوچک باز شده گزینه Enable و سپس از منو بازشو گزینه All drives را انتخاب نمائید و بر روی apply و ok کلیک کنید.

بیشتر بخوانید
راه اندازی مركز عمليات امنيت!

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *