حذف سایت‌های اسپم و تبلیغاتی از نتایج گوگل

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

گوگل اسپم

حتما شما هم این روزها در صفحات اول گوگل موقع سرچ سایت هایی را می بینید که با جمع آوری یک سری کلمات کلیدی در صفحات خودشون ؛ گوگل را فریب داده و باعث می شوند نتایج واقعی در صفحات بعدی قرار بگیرند . عموما این سایت ها در صفحه اول و تمامی صفحات داخلی تنها محتوی تبلیغات و یا بخشی از محتوای دیگر سایت به صورت لینک  شده و اسپم هستند . خب قطعا این سایت ها شما را هم کلافه کرده اند . برای رهایی از این سایت ها واقعا چه میشه کرد ؟ یکی از راه ها آگاه سازی گوگل از اسپم بودن این سایت هاست . مسلما برای این کار نیاز به گزارش های مختلف از سوی افراد متعدد هست . برای این کار تنها کافیست به این بخش از سایت گوگل رفته (معرفی سایت های اسپم) طبق راهنمایی که در زیر ارائه شده  , سایت های این گونه را به عنوان اسپم معرفی کرده تا از نتایج گوگل برای همیشه حذف شوند . نمونه بارز این سایت ها , سایت daraje1 هست که تمامی نتایج مربوط به آن جعلی است . سایت های دیگر نظیر Agahinameh , payamsara و … نیز شامل این موارد می شوند .

برای مثال سرچ قیمت مک بوک در گوگل نتایج زیر را نشان می دهد , سایت iranictnews با آوردن محتوا از دیگر سایت ها در این لیست یک اسپم هست که در صفحه مورد نظر مطلبی که ما به دنبال آن هستیم را نخواهیم دید :

بیشتر بخوانید
سرها در فريزر!

اسپم گوگل

بعد از دیدن این چنین سایتی به این صفحه از گوگل که بخش گزارش اسپم است رفته و طبق فرم زیر سایت مورد نظر را به گوگل معرفی می کنیم . در فیلد اول آدرس اصلی سایت مورد نظر , در فیلد دوم کلمه سرچ شده که  نتیجه اش  این سایت به صورت اسپم آورده شده و در فیلد سوم صفحه ای از سایت مورد نظر که برای ما نمایش داده شده است را نوشته و در بخش موارد تخلف گزینه هایی که در عکس زیر تیک خورده و یا گزینه های دیگر طبق تشخیص خودتان و بر اساس سایت مورد نظر علامت می زنیم و سپس روی کلید Report Spam کلیک می کنیم .

بیشتر بخوانید
فیس‌بوک ایرانی!

اسپم گوکل

در زیر لیست این سایت قرار گرفته که برای راحتی کار و معرفی به گوگل از آن می توانید استفاده کتید.

۱- http://www.daraje1.com

۲- http://www.payamsara.com

۳- http://agahinameh.org

– اگر شما هم سایت های دیگری نظیر این سایت ها می شناسید در بخش کامنت ها بگویید تا به معرفی آن ها به دیگران و شناساندن آنها به گوگل , نتایج جست و جوهای فارسی گوگل را دقیق تر کنیم . مسلما این کار با یاری و کمک همه دوستان قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *