حل مشکل کپی کردن در آفیس

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

معمولا در آفیس این مشکل وجود دارد که پس از کپی کردن یک متن، با درهم‌ریختگی فرمت‌ها و متون مواجه می‌شویم و تصحیح آن زمان‌بر خواهد بود.

در آفیس ۲۰۰۷ اگر این ترفند کوچک را ندانید، باز هم همانند آفیس‌های قدیم به این مشکل برمی‌خورید و وقت‌تان را هدر می‌دهید، در صورتی که با این حقه کوچک و نه‌چندان پنهان می‌توان خیلی سریع کار را راه انداخت.

وقتی یک متن را در جایی انتخاب و کپی می‌کنید، در مقصد همواره حالت‌های مختلفی وجود دارد که آن متن را قرار داد. متن خام، متن با فرمت‌دهی مبدا، متن با فرمت‌دهی مقصد، فقط فرمت‌دهی و… حالا می‌توان بدون این که متن را قرارداد، ابتدا یک پیش‌نمایش از آن دید و بهترین گزینه را انتخاب کرد.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
ترفندهای مفيد در WORD

گام نخست ساده است، با کمک کلیدهای ترکیبی Ctrl+C کپی کنید. حالا به برنامه آفیسی که می‌خواهید این متن را در آن کپی کنید بروید و به‌جای استفاده از Ctrl+V از تب Home روی فلش روبه‌پایین Paste کلیک کنید تا یک منو با گزینه‌های متعدد به‌شما نشان داده شود. با بردن ماوس روی هر گزینه، می‌توانید یک نمونه پیش‌نمایشی از متنی که قرار است در محل کپی شود ببینید. برای انتخاب یک بار کلیک کافی است. در آفیس ۲۰۰۷، این منو به کلیک راست اضافه شده و نیازی به انتخاب از طریق منو ندارید و با کلیک راست می‌توانید این گزینه‌ها را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *