دربافت نسخه جدیدی از اپلیکیشن گوگل پادکست برای آیفون و آیپد

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر
گوگل برای اپلیکیشن Podcasts خود در iOS ظاهر جدیدی رونمایی کرد. یک رابط کاربری کاملا جدید که شامل تغییرات اساسی و یک سری ویژگی‌های تازه است.

در رابط کاربری جدید اپلیکیشن پادکست iOS فقط سه زبانه دیده می‌شود و همه گزینه‌ها و منوها در زیر این سه زبانه قرار گرفتند. گوگل با این طراحی به طرز عجیبی و البته زیبایی نرم‌افزارش را ساده و خلوت کرده است تا کاربردی‌تر شود.

این تغییرات طراحی باعث ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر شدن گوگل پادکست شده و نسبت به رقبا از سرعت بهتری برخوردار است.

از زمان عرضه اپلیکیشن Podcasts برای دستگاه‌های آیفون و آیپد مدت زمان زیادی گذشته است و هر کاربری که از این نرم‌افزار استفاده کرده باشد؛ تایید می‌کند که هرگز جزو اولویت‌های گوگل نبوده است و زمان طولانی است به حال خودش رها شده است.

همین یک دلیل مهم کافی است تا گوگل بخواهد یک بازطراحی در رابط کاربری آن داشته باشد و بخواهد تجربه کاربری جدیدی برای کاربرانش رقم بزند.

فقط گرافیک و طراحی اپ Podcasts تغییر نیافته است؛ بلکه پیشرفت‌های چشمگیری در امکانات و ویژگی‌های این نرم‌افزار موبایل شاهد هستیم. مثلا، ویژگی‌های دانلود خودکار، اعلان‌ها و پیشنهادهای الگوریتمی بدان افزوده شدند.

البته، بسیاری از کاربران انتظار این تغییرات و اصلاحات اساسی را داشتند؛ چون بسیاری از اپلیکیشن‌های پادکست دارای این ویژگی‌ها هستند. سال‌ها است که ویژگی‌هایی مانند دانلود خودکار یا اعلان‌ها را در دیگر اپ‌ها استفاده می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
فاجعه‌آمیزترین مناظر برای تعمیرکاران

برگه‌های جدید در اپلیکیشن پادکست گوگل شامل Home و Explore و Activity هستند و تمام ناوبری کاربران باید با این سه زبانه باشد.

بهبود پیشنهادها برای جذب مشترک بیشتر

در برگه Home می‌توانید پادکست‌ها و کانال‌هایی که قبلا در آن‌ها عضویت داشتید را پیدا کنید. همین‌طور، فهرستی از پادکست‌های گوش داده شده یا نیمه رها شده و همین‌طور پادکست‌های جدید را می‌بینید و کافی است روی آن‌ها ضربه‌ای بزنید تا شروع به پخش کنند.

برگه Explore براساس اولویت‌ها و علاقه‌مندی‌هایی که قبلا در این نرم‌افزار انتخاب کردید؛ پیشنهادهایی به شما می‌دهد. حتما با بخش «Popular & trending» آشنا هستید. علاوه بر آن، پیشنهادهایی در بخش‌های مختلف مانند اخبار، کسب‌وکار، هنر، کمدی و غیره مشاهده می‌کنید.

گوگل روی این بخش کار کرده و پیشنهادهایی که دریافت می‌کنید؛ بهترین پادکست‌هایی هستند که در اپلیکیشن‌های دیگری مانند اسپاتیفای پیدا خواهید کرد. این پیشنهادها باعث می‌شوند پادکست‌های بیشتری را انتخاب و گوش کنید.

در برگه Activity، شما می‌توانید صف پادکست‌‌ها، دانلودهای جاری، تاریخچه پادکست‌هایی که گوش کردید و فهرستی از کانال‌های عضو شده را مدیریت کنید.

گوگل امیدوار است این تغییرات ظاهری و افزوده شدن ویژگی‌های جدید باعث شود کاربران بیشتری در iOS از این اپلیکیشن استفاده کنند و هر یک کانال‌های بیشتری را دنبال و عضو شوند. گوگل منتظر اشتراک‌های جدیدی است تا ثابت کند کاربران دوباره به این برنامه اقبال نشان دادند.

بیشتر بخوانید
ویروس کرونا احتمالا از ماه سپتامبر آغاز شده و مبدا آن ووهان چین نیست!

برای دانلود رایگان نسخه جدید اپلیکیشن Podcasts در iOS روی لینک اپ استور آن کلیک کنید. البته، همه کاربران با هم طراحی جدید پوسته این نرم‌افزار را مشاهده نمی‌کنند و به تدریج برای همه در سراسر جهان بارگذاری می‌شود.

منبع

منبع: یک پزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.