دستگاه شنود مکالمه‌ تلفن همراه

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

یک محقق امنیتی رایانه، دستگاهی ساخته که قادر به رهگیری برخی از مکالمات تلفن همراه و ضبط آن‌ها است.
این هکر که دستگاه خود را تنها با صرف هزینه ۱۵۰۰ دلار ساخته، چگونگی شنود مکالمات تلفن همراه در شبکه‌های GSM را در کنفرانس DefCon به نمایش گذاشت.
این شیوه شنود ضعف شبکه GSM را نشان می‌دهد که یکی از فن‌آوری‌های ارتباطی مورد استفاده گسترده در جهان است. این محقق امنیتی ابراز امیدواری کرده که تحقیقش به به‌کارگیری استانداردهای ارتباطی جدید مطمئن‌تر کمک کند.
استاندارد ارتباطی GSM، فن‌آوری سلولاری نسل دوم یا ۲G محسوب می‌شود اما تلفن‌هایی که با استانداردهای جدیدتر ۳G یا ۴G کار می‌کنند، در برابر این حمله آسیب‌پذیر نیستند.
دستگاه این محقق با وانمود کردن به اینکه یک آنتن تلفن همراه معتبر است، کاربران را برای هدایت مکالمه از طریق آن فریب می‌دهد و ازفن‌آوری مکالمه اینترنتی برای کامل کردن مکالمات و ضبط صحبت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این دستگاه ساخته شده IMSI catcher نام دارد و اشاره به شماره IMSI دارد که تلفن‌ها از آن برای شناساندن خود در شبکه‌های سلولاری استفاده می‌کنند.
بر اساس اعلام گروه صنعتی انجمن GSM، بیش از سه میلیارد کاربر GSM وجود دارد و این فن‌آوری در سه چهارم بازارهای تلفن همراه جهان مورد استفاده است.

3 دیدگاه برای “دستگاه شنود مکالمه‌ تلفن همراه

  1. سلام.برای کنترل روابط اجتماعی نامطلوب فرزندان بسیار دستگاه خوبی است.با تشکر از شما وسایت خوبتان.یاحق

    1. در این مورد در آدرس زیر بطور کامل بحث شده است
      امکان شنود موبایل !

نظرات بسته شده اند.