دو هفته دیگر و خداحافظی با یاهو مسنجر!

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

chatroom__www.pakbaz.ir

همه یا حداقل اکثر کاربران اینترنت، اولین تجربه چت کردن خود را با نرم‌افزار یاهو مسنجر تداعی می‌کنند. خیلی از ما اولین چیزی از اینترنت می‌دانستیم کلمه «چت» بود: با همه معناهایی که از این کلمه برداشت می‌کردیم. یاهو مسنجر که مسلماً یکی از اسطوره‌های نسل اینترنتی ما بود، دارد کم‌کم صحنه رقابت را به دیگران واگذار می‌کند.

یاهو مدت‌ها است در حالت گذار به سر می‌برد تا بتواند قسمتی از بازار و محبوبیت خود را دوباره به دست بیاورد؛ و این گاهی یعنی گذشتن از بعضی چیزها.
این بار نوبت یاهو مسنجر است تا برخی از امکانات خود را از دست بدهد. کمپانی یاهو در وبلاگ خود اعلام کرده یاهو مستجر که زمانی سرویس محبوبی بود، از تاریخ ۱۴ دسامبر به بعد، دیگر برخی از ویژگی‌های مهم خود را ارائه نخواهد داد.
اولاً، یاهو مسنجر دیگر قادر نخواهد بود با لایو مسنجر کمپانی مایکروسافت همکاری کند. کاربران هنوز هم می‌توانند ببینند کدام دوستانشان در سرویس لایو مایکروسافت آنلاین هستند؛ اما امکان فرستادن پیغام برای آن‌ها در یاهو مسنجر وجود نخواهد داشت. از آن‌جایی که ترکیب یاهو و مایکروسافت یکی از ویژگی‌های مهم یاهو مسنجر بود، برداشتن این ویژگی، ضربه بیش‌تری به محبوبیت یاهو مسنجر خواهد زد.

آدم این جمله‌های غم‌انگیز را که می‌خواند، یاد این مغازه‌هایی می‌افتد که بزرگ روی شیشه‌شان نوشته‌اند: «حراج!» خیلی از ما سال‌های سال بود که دیگر از یاهو مسنجر استفاده نمی‌کردیم؛ اما حضورش در پشت‌صحنه یک جورهایی انگار به ما قوت قلب می‌داد! یادش بخیر!

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
قرعه کشی و جایزه Slate PC سامسونگ

چت‌روم‌ها و تماس‌های صوتی با خطوط ثابت هم از یاهو مسنجر خداحافظی خواهند کرد. بسیاری ممکن است بگویند همین الآن هم، کسی دیگر به چت‌روم‌ها حتی فکر هم نمی‌کند؛ اما تماس‌های ورودی و خروجی از طریق یاهو مسنجر مسلماً ویژگی بسیار مهمی بود و سلاح یاهو در نبرد با اسکایپ به شمار می‌رفت. کاربران دیگر نخواهند توانست برای برقراری این تماس‌ها به حساب خود اعتبار اضافه کنند و اعتبار باقیمانده آن‌ها هم به حسابشان واریز خواهد شد.

تماس‌های مسنجر به مسنجر هنوز هم قابل برقراری خواهند بود؛ اما کاملاً واضح است که یاهو دیگر در این میدان هم حرفی برای گفتن نخواهد داشت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *