رفع نقایص امنیتی فایرفاکس

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

ده نقص امنیتی فایرفاکسروز چهارشنبه شرکت Mozilla دو نسخه جدید از مرورگر خود یعنی Firefox 3.5.3 و Firefox 3.0.14 را عرضه کرد که سه حفره امنیتی بسیار مهم را اصلاح کرده و و تعداد هفت نقص امنیتی دیگر را نیز برطرف می­کند. این نسخه ها که برای کاربران ویندوز، Mac، و لینوکس ارائه شده است، حفره های امنیتی را که صرفا با مشاهده یک صفحه وب آلوده، باعث حملات خطرناک روی سیستم قربانی می­شوند رفع می­کند.

از دیگر ویژگیهای این نسخه های جدید می­توان به نمایش یک پیغام هشدار به کاربر در صورت استفاده از Adobe Flash Player قدیمی اشاره کرد.

این گروه متن باز، چهار بولتن امنیتی در مورد این به روز رسانی منتشر کرده است که سه بولتن از این چهار بولتن در رده امنیتی «بسیار مهم» قرار گرفته اند.

این به روز رسانی از طریق گزینه Check for Update در منوی Help و یا بطور مستقیم از سایت این شرکت قابل دانلود است.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ

با اینکه Mozilla هنوز نسخه ۳.۰ را پشتیبانی می­کند، اما سعی می­کند کاربران را به سمت نسخه ۳.۵ سوق دهد. چرا که پشتیبانی نسخه ۳.۰ ظرف چند ماه آینده پایان خواهد یافت. نسخه ۳.۵ که در ماه ژوئن عرضه شده است، انواع مختلفی از تکنولوژیهای جدید صفحات وب را پشتیبانی کرده و از یک موتور JavaScript سریعتر برای اجرای برنامه های مبتنی بر وب بهره می­برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *