زنده کردن کارتریج پرینتر!

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

اگر معتقدید کارتریج پرینترتان حالاحالا باید کار می‌کرد، ولی الان پرینت خوبی دریافت نمی‌کنید، با این ترفند همراه شوید تا بیشترین عمر مفید از کارتریج را دریافت کنید.
پیش از هرچیز، ذکر این نکته ضروری است که کارتریج تولید شده اکثر شرکت‌ها قابل حل در آب است، اما برای این که مطمئن شویم جوهر پرینترمان این قابلیت را دارد، کافی است انگشت خود را خیس کرده و روی یکی از صفحه‌های چاپ شده به درد نخور پرینترمان بکشیم، اگر رنگ تصویر به هم ریخت، حتما جوهر آن قابل حل در آب است.

بالای هر کارتریج یک برچسب دارد که معمولا کارخانه سازنده آن را قرار می‌دهد و در واقع برای پوشاندن سوراخ‌های ریزی است که جوهر از آنجا به کارتریج تزریق شده است.
هر کدام از مخزن‌های جوهر، اسفنج کوچکی دارند که میزان قابل توجهی جوهر در خود نگه می‌دارد. وقتی جوهر تمام می‌شود، تنها آب آن است که تمام می‌شود و رنگ بسیاری در آن اسفنج باقی مانده است. برای شارژ مجدد و بی دردسر کارتریج خود، کافی است ۳ میلی‌لیتر آب را با سرنگ کشیده و از طریق سوراخ‌های بالای کارتریج تزریق کنیم.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که کارتریج‌های رنگی معمولا ۳ سوراخ و کارتریج‌های سیاه فقط یک سوراخ دارند. حتی اگر کارتریج سیاه چند سوراخ هم داشته باشد، تنها یک اسفنج دارد و نباید به ازای هر سوراخ، ۳ میلی‌لیتر آب به آن تزریق کرد. متاسفانه تنها روش برای فهمیدن اندازه اسفنج هر کارتریج، باز کردن و در هم شکستن یکی از آنهاست.
بعد از شارژ ممکن است پیغام نبود جوهر از طریق نرم افزار سیستم دریافت شود که می‌توان آن را نادیده گرفت، مگر این که میزان چاپ روی کاغذ بسیاراندک باشد. به این طریق می‌توان عمر یک کارتریج را تا ۲برابر افزایش داد و به پرینتر آسیب نزد.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (12)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *