ساخت آیکون‌های بی‌نام

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

آیکون‌های بی‌نامدراین ترفند قصد داریم بی‌نام کردن آیکون‌های دسکتاپ را به شما آموزش دهیم. با این روش که کاربردهای فراوانی دارد، می‌توانید نام آیکون‌های موجود در دسکتاپ خود را نامرئی کنید و همچنین در مواردی نیز می‌توانید با نامرئی کردن خود آیکون نیز از این روش برای پنهان ساختن فایل‌های مهم و محرمانه خود استفاده کنید.

قبل از انجام هرکاری توجه داشته باشید که نمایش پسوند نام فایل‌ها در ویندوزتان فعال نباشد، برای اطمینان از این مورد پنجره My Computer را باز کرده سپس گزینه Folder Options را از منوی Tools انتخاب کنید. حالا به تب View مراجعه کرده و مطمئن شوید که گزینه Hide Extention For Known File Types فعال است. پس از اطمینان از این مورد طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱- روی آیکون یا فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Rename را انتخاب کنید.
۲- کلید Alt را از روی صفحه کلید فشار داده و پایین نگه دارید، همزمان با آن عدد ۲۵۵ یا ۰۱۶۰ را وارد کنید.
۳- کلید Alt را رها کرده و نتیجه را مشاهده کنید! نام فایل مورد نظر شما نامرئی شده است.

توجه: چنانچه قصد دارید نام چند فایل که کنار هم قرار دارند را نامرئی کنید، نباید برای تمام آنها از کد بالا استفاده کنید چرا که در یک محل، امکان قرار گرفتن چند فایل به یک نام وجود ندارد. پس برای نام‌گذاری دیگر فایل‌های مورد نظرتان می‌توانید از تکرار کد بالا استفاده کنید. به‌عنوان مثال برای نام‌گذاری دومین فایل کد Alt+255 را دو بار تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *