سیستم ‌عامل و تمام برنامه‌ها در10 دقیقه !

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

نصب سیستم ‌عامل و تمام برنامه‌ها فقط در10 دقیقه
نصب سیستم ‌عامل و تمام برنامه‌ها فقط در۱۰ دقیقه

روزهای اولی که با رایانه کار کردید را به‌خاطر دارید؟ به یاد دارید اولین باری که نصب ویندوز روی رایانه را یاد گرفتید ماهی چند بار ویندوز نصب می‌کردید؟ شاید آن روزها به‌نظرتان نصب ویندوز کاری لذت‌بخش و ساده بود که تنها یک ساعت وقت شما را می‌گرفت اما اگر امروز به کاربری نیمه‌حرفه‌ای یا حرفه‌ای تبدیل شده باشید، شاید یکی از سخت‌ترین و کسل‌کننده‌ترین کارها را نصب ویندوز بدانید؛ چرا که مجبورید فقط یک ساعت برای نصب ویندوز وقت بگذارید و چندین ساعت دیگر نیز برای نصب و پیکره‌بندی صحیح نرم‌افزارهای مورد نظرتان! همچنین اگر به‌عنوان مسوول انفورماتیک در یک شرکت یا سازمان مشغول به‌کار هستید و مجبورید روزانه حداقل روی یک دستگاه رایانه ویندوز و نرم‌افزارهای مورد نیاز آن را نصب کنید، ناگزیر خواهید بود که برای هر رایانه حداقل نصف روز زمان اختصاص دهید. پس آیا راه حلی برای خلاصی از این کار وقت‌گیر وجود دارد؟

با کمی آشنایی به نرم‌افزارهای مختلف می‌توان به پرسش بالا چنین پاسخ داد که یکی از راه‌حل‌های رهایی از این مشکل، استفاده از قابلیت پشتیبان‌گیری از سیستم‌عامل یا هارد‌دیسک است. نرم‌افزارهای مختلفی نیز برای این کار وجود دارند که یکی از قدرتمندترین آنها با عنوان ‌True Image‌ محصولی از کمپانی ‌Acronis‌ است. این نرم‌افزار در نسخه‌های مختلفی ارائه شده که یکی از این نسخه‌ها که می‌توان گفت کامل‌ترین آنها نیز به‌حساب می‌آید، برنامه ‌True Image Echo Workstation‌ است.

این نسخه علاوه بر قابلیت‌های بسیار فراوانی که دارد از نرم‌افزار جانبی ‌Acronis Universal Restore‌ نیز پشتیبانی می‌کند که در ادامه مقاله به‌شرح کامل آنها خواهیم پرداخت.

پشتیبان‌گیری و بازیابی حرفه‌ای:

نرم‌افزار ‌True Image Echo Workstation‌ راه حلی ایده‌آل برای تهیه نسخه پشتیبان از یک رایانه یا کل رایانه‌های موجود در یک شبکه است که شما را قادر می‌سازد تا در کمترین زمان در صورت بروز اشکال یا حادثه به بازیابی اطلاعات بپردازید. پشتیبان‌گیری از کل اطلاعات سیستم یا پوشه‌ها و فایل‌های مشخص، بازیابی کل فایل پشتیبان یا قسمتی از پوشه‌ها و فایل‌های مشخص آن، مدیریت عملیات پشتیبان‌گیری و بازیابی از راه دور، بازیابی اطلاعات در رایانه‌هایی با سخت‌افزارهای متفاوت و … برخی از قابلیت‌های کلیدی این نرم‌افزار است.

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (18)

به‌کمک این نرم‌افزار قادر خواهید بود تا یک فایل ‌Image‌ از کلیه اطلاعات موجود در رایانه خود ایجاد کنید که از تمام اطلاعات شما در آن یک نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. همچنین می‌توانید عملیات پشتیبان‌گیری را روی چندین رایانه به‌طور همزمان و توسط یک سیستم مرکزی از راه دور مدیریت کنید. این نرم‌افزار می‌تواند هنگام وقوع حادثه، یا هر دلیل دیگر که اطلاعات شما آسیب می‌بیند یا سیستم‌عامل بوت نمی‌شود، به‌کمکتان بیاید و اطلاعات مورد نظرتان را در کم‌ترین زمان بازیابی کند. یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این نرم‌افزار نیز بازیابی کل اطلاعات از جمله سیستم‌عامل روی رایانه‌هایی با سخت‌افزارهای متفاوت است که توسط این نرم‌افزار و با کمک ابزار جانبی یونیورسال ری‌استور صورت می‌گیرد.

ترین‌ها:

برخی از مهم‌ترین امکانات این نرم‌افزار عبارتند از:
بازیابی کل هارد‌دیسک در چند دقیقه کوتاه
حفاظت از فایل‌های پشتیبان توسط الگوریتم‌های رمزنگاری
پشتیبانی از قابلیت ویرایش مستقیم اطلاعات موجود در فایل‌های پشتیبان
پشتیبانی از قابلیت بوت از روی فایل پشتیبان برای کاهش زمان توقف کار سیستم در هنگام بازیابی آن
کنترل مرکزی از راه دور
پشتیبانی از حالت ‌Secure zone‌ برای پشتیبان‌گیری به‌طور پنهان و در منطقه‌ای کاملا ایمن
پشتیبانی از قابلیت تست فایل‌های پشتیبان جهت اطمینان از عملکرد صحیح فایل پشتیبان در مواقع لزوم
پشتیبان‌گیری زمان‌بندی شده
و در نهایت نیز بازیابی اطلاعات یا سیستم‌عامل روی سخت‌افزارهای متفاوت.

یکی برای همه:

با خواندن مطالب فوق با نرم‌افزار ترو ایمیج و قابلیت‌های آن آشنا شدید. تا اینجای کار اگر برای رایانه‌ای که در اختیار دارید مشکلی به‌وجود آید، می‌دانید که توسط این برنامه و با تهیه یک فایل پشتیبان از رایانه مورد نظرتان می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را به روز اول بازگردانید.

بیشتر بخوانید
سریعتر باز شدن صفحات اینترنتی در مرورگر IE8

اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در مواردی همچون مدیریت رایانه‌های یک سازمان، تمام رایانه‌ها دارای یک سخت‌افزار ثابت نیستند و همگی نیز مشخصات یکسانی ندارند. در نتیجه با کمک این برنامه به‌تنهایی قادر نخواهید بود تا فایل پشتیبان تهیه شده از یک رایانه را روی تمام رایانه‌ها به‌کار بگیرید. همچنین اگر بخواهید برای هر رایانه نیز یک فایل پشتیبان مخصوص به آن را ایجاد کنید، مجبورید آرشیوی شامل چندین سی‌دی یا دی‌وی‌دی برای هر رایانه ایجاد کنید.

برای حل چنین مشکلی نیز کمپانی ‌Acronis‌ راه‌حلی دارد. همان‌طور که گفتیم ابزار یونیورسال ری‌استور با کمک نرم‌افزار فوق به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌های پشتیبان را روی رایانه‌های دارای سخت‌افزارهای متفاوت نیز بازیابی کنید.

به کمک این ابزار تمام مشکلات شما حل می‌شود. به‌عنوان مثال می‌توانید روی یکی از رایانه‌ها سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای عمومی مورد نیاز در سازمان مربوطه را نصب کنید. سپس از درایو حاوی سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای آن یک فایل پشتیبان ایجاد کنید و هر زمان که بخواهید از این فایل پشتیبان برای بازیابی سیستم‌عامل و نرم‌افزارها روی رایانه‌های دیگر استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در عرض چند دقیقه روی رایانه‌های مورد نظرتان سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای مورد نیازشان را نصب کرده و به‌سادگی آنها را در اختیار کاربران قرار دهید.

برای دریافت این نرم‌افزار ‌باید ابتدا به سایت زیر وارد شده سپس از لیست محصولات، روی نام نرم‌افزار کلیک کرده و در صفحه جدید گزینهDownload Free Trial‌ را انتخاب کنید. در نهایت نیز فرم مربوط به اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و کمی صبر کنید تا لینک دانلود به آدرس ایمیل شما ارسال شود.

منبع : کلیک – جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.