مرداد زمان رونمایی از نسخه نهایی ویندوز ۱۰

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

 ویندوز ۱۰

مایکروسافت هنوز هم در حال نهایی کردن ویندوز ۱۰ است تا در ابتدای تابستان شروع به کار کند. منابع آشنا با برنامه‌های مایکروسافت اعلام کرده‌اند که این شرکت ماه‌ها است که اوایل مرداد ماه را برای ارائه ویندوز ۱۰ هدف گرفته و هنوز هم برنامه همین است.

متوجه شدیم که هفتم مرداد ماه یکی از تاریخ‌های مورد بحث بوده و اینکه شرکت در حال نهایی سازی کد آن تا پایان اولین هفته تیر ماه است. مایکروسافت در نظر داشت که در ۹ اردیبهشت زمان شروع به کار این ویندوز را ۳ ماه بعد در نظر بگیرد، اما هنوز آماده نبود تاریخی را معین کند که در عمل به حرف خود دچار مشکل شود.

WZor گروه یا شخص معروف روسی که اطلاعات مربوط به ویندوز را در اینترنت لو می‌دهند، اعلام کرده که تاریخ انتشار ویندوز ۱۰، دقیقاً اواخر جولای ۲۰۱۵ یا همان هفته ابتدایی مرداد ماه است. هنوز سؤال‌ها ادامه دارند که آیا ویندوز ۱۰ تا پایان جولای بدون باگ آماده خواهد شد یا خیر، اما مایکروسافت مطابق برنامه خود پیش می‌رود و امیدوار است که بتواند این ویندوز را در یک به‌روزرسانی رایگان به سیستم‌ها و کامپیوترهای مختلف برساند.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
رفع نقایص امنيتي فایرفاکس

آزمایش‌کنندگان فعلی ویندوز ۱۰ احتمالاً اولین کسانی باشند که نسخه نهایی این سیستم‌عامل را حتی قبل از ارائه به‌روزرسانی عمومی دریافت کنند. از داخل، شرکت مایکروسافت به پایان کد سیستم‌عامل، جایی که ویندوز ۱۰ در مرحله‌ای خاص قفل می‌شود نزدیک است. در این مرحله مهندسان دیگر قابلیتی به سیستم اضافه نکرده و تنها بر رفع باگ‌های موجود تمرکز می‌کنند.

برخلاف پخش‌های قبلی ویندوز شکاف کوچک‌تری بین پخش و پروسه‌ی تولید وجود خواهد داشت؛ یعنی جایی که سیستم‌عامل به OEM ها برای نصب در سیستم‌های جدید تحویل داده شده و به عنوان به‌روزرسانی برای دانلود و نصب برای کاربران قبلی در دسترس است. مایکروسافت در حال بهبود پروسه‌ی به‌روزرسانی خود را در زمان توسعه‌ی ویندوز ۱۰ بوده و شرکت در حال آماده کردن نسخه‌های Preview تنها در چند روز یا چند هفته بعد از کامپایل‌شان بوده است.

پروسه تولید‌ نسخه پیش‌نمایش، بعد از انتشار ویندوز ۱۰ هم همچنان ادامه خواهد داشت و انتشار آن کوچک‌ترین نکته مثبت این سیستم‌عامل خواهد بود. مایکروسافت در حال تغییر پروسه‌های توسعه‌اش است تا با آپدیت‌ها و سرویس‌ها به جلو حرکت کند، به این روش ویندوز ۱۰ می‌تواند آپدیت‌های مخصوص اضافه کردن قابلیت‌های جدید را در آینده دریافت کند.

این آپدیت‌ها ابتدا در Windows insider قابل دیدن خواهد بود و رفته‌رفته به کامپیوترها راه خواهد یافت. برخی قابلیت‌ها نظیر پشتیبانی از برنامه‌های افزودنی در Microsoft Edge برای جولای و انتشار ویندوز ۱۰ آماده نشده و بعداً در طول سال ارائه خواهد شد. مایکروسافت همچنین در حال برنامه‌ریزی برای تغییر قابلیت‌ها در موجی از آپدیت‌ها به نام Redstone در سال ۲۰۱۶ است.

بیشتر بخوانید
ماجرای facebook.ir

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *