مسیریابی با سامانه 118 روی موبایل

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

مدیرکل خدمات مخابراتی استان تهران گفت: با اضافه شدن سرویس درخواست آدرس به ۱۱۸، مشترکان می‌توانند با اعلام مقصد مورد نظر، نزدیک‌ترین مسیر برای رسیدن به آنجا را روی گوشی خود دریافت کنند.
عباس ابوالقاسمی آزاد اظهار کرد: در آینده نزدیک سرویس مسیریابی ۱۱۸ اضافه خواهد شد که براساس آن مشترک با تماس با ۱۱۸ و ارائه آدرس فعلی، آدرس مقصد مورد نظر را دریافت می‌کند.
وی گفت: برای مثال: مشترک در میدان صادقیه ایستاده است، با موبایل خود با ۱۱۸ تماس می‌گیرد و آدرس واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد را درخواست می‌کند.
آزاد، خاطرنشان کرد: موافقت اجرایی ارائه این سرویس از هیات مدیره شرکت مخابرات اخذ شده است و پیش‌بینی می‌کنیم این سرویس اواخر سال ۹۰ عملیاتی شود.
مدیرکل خدمات مخابراتی استان تهران درخصوص نحوه ارسال آدرس و وسیله مورد نیاز طرف مشترک برای دریافت این نقشه تاکید کرد: با توجه به این‌که مخابرات در حال حرکت از سوئیچ‌های مداری به سمت NGN است و در سیاست‌گذاری کلان شرکت مخابرات ایران سوئیچ‌هایNGN جایگزین سوئیچ‌های مداری می‌شوند، به این ترتیب مخابرات یک IP به مشترک می‌فروشد که مشترک می‌تواند این IP را روی لپ‌تاپ، تلفن خانگی یا موبایل شارژ کند و دیگر وسیله مورد استفاده تفاوتی نخواهد داشت.
وی گفت: در چنین حالتی بسته به قابلیت‌های وسیله مورد استفاده مشترک، عکس نقشه یا فایل متنی برای وی ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *