معرفی تکنولوژی آینده اینتل

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

سندی بریج (Sandy Bridge)، مهم‌ترین فناوری آینده اینتل به‌شمار می‌آید. این غول بزرگ تولید تراشه‌های پردازنده، طی ۱۲ماه گذشته نهایت تلاش خود را انجام داد تا نتایج تحقیقاتش لو نرود، تا این‌که در کنفرانس IDF پکن چین، مسوولان اینتل از معماری جدید خود پرده‌برداری کردند.
مطابق با موج معرفی دوسال یک‌بار اینتل که معماری جدیدی را برای پردازنده‌های خود معرفی می‌کند (که در سال ۲۰۰۸ سریCore i3، i5 و i7 را معرفی کرد)، سندی‌بریج در انتهای فصل چهارم سال جاری میلادی، به‌بازار عرضه خواهد شد.

با وجود این‌که دیوید پرلماتر، معاون امور اجرایی اینتل از اعلام کردن ویژگی‌های این تراشه جدید سرباز زد، اما از گفته‌های او در مورد معماری جدید اینتل، این اطلاعات به‌دست آمده است. واحد CPU، میزان انجام دستور بر واحد پالس ساعت بیشتر شده است و پردازنده‌های سری جدید، وظایف را بهتر انجام می‌دهند. ارتباط میان اجزای مختلف تراشه بهتر شده است. همچنین حافظه روی تراشه بین پردازنده و واحد پردازش گرافیکی (GPU) به اشتراک گذاشته شده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات معماری این تراشه جدید، ورود GPU به خانواده CPU است: اینتل CPU و GPU را در یک سیلیکون جایگذاری کرده است. گفتنی است GPU در این معماری در نهایت ۲۵درصد فضای پردازنده را اشغال خواهد کرد. همچنین این پردازنده نخستین تراشه‌ای خواهد بود که از دستورالعمل‌های جدید اینتل (AVX) پشتیبانی می‌کند. AVX وظایف چندرسانه‌ای از جمله پردازش تصویری یا صوتی را تسریع می‌کند.

اینتل هنوز در مورد انواع مختلف این تراشه صحبتی به‌میان نیاورده است، اما با پیاده‌سازی این تراشه در یک لپ‌تاپ، نشان داد که قدرت این پردازنده بسیار بیشتر از لپ‌تاپ‌هایCore i7 امروزی است.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
سرویس صدای جادویی ایرانسل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *