هر چیزی که نیاز دارید درباره کروناویروس بدانید

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر
بیماری کروناویروس (COVID-19) در چند هفته اخیر باعث مرگ بیش از ۳ هزار انسان و مبتلا شدن بیش از ۸۵ هزار نفر شده است. بیش از ۵۰ کشور در جهان درگیر این ویروس شده‌اند و سازمان بهداشت جهانی (WHO) بالاترین هشدارها را درباره کرونا داده است.

وحشت و ترس از کرونا بر سراسر جهان غالب شده و مردم همه کشورها در معرض ابتلا به آن هستند. پیش‌بینی می‌شود هنوز هزاران نفر مبتلا به کرونا تشخیص داده نشده یا اصلا شناخته نشوند. خیلی سخت است آمارهای واقعی از این ویروس داشته باشیم و سخت‌تر از آن کنترل شیوع این ویروس واگیردار است.

آموزش مردم برای پیشگیری و مبارزه با این ویروس مهم‌ترین راهکار موجود است. به همین سبب، کالج Imperial لندن به کمک مردم آمده است و مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی آنلاین با عنوان Science Matters: Let’s Talk About COVID-19 برای آموزش مردم آماده کرده است.

هر هفته یک دوره آموزشی جدید به این عناوین اضافه می‌شود و با انتشار اطلاعات بیشتر درباره کرونا، محتواهای قدیمی نیز به‌روز شده و محتواهای جدیدی بدان‌ها افزوده می‌شود.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
پدر روزت مبارک!

در توضیح این دوره‌های آموزشی آنلاین آمده است: «به نظر می‌رسد این بیماری همه‌گیر در بیشتر کشورهای دنیا گسترش یافته و مردم سراسر جهان در حال درگیر شدن با آن هستند و نگران بوده یا تعجب می‌کنند. در این مرحله، تجزیه و تحلیل دقیق، مستحکم و مطمئن، راهی برای یافتن نگرش عمومی درستی نسبت به این بیماری و حمایت از دولت‌ها و دیگر نهادهای پیشرو مبارزه با کرونا است.»

در این دوره‌های آنلاین می‌توانید با مبانی بیماری‌های واگیردار، اصول و چالش‌های اپیدمیولوژیگ و بهداشتی عمومی آشنا شوید. هر دوره حدودا یک الی دو ساعت طول کشیده و شامل چندین ویدیو و مطالب دیگر میتنی است.

دوره‌های آنلاین اطلاع‌رسانی کرونا

مدرسان این دوره‌ها در مرکز MRC آنالیز جهانی بیماری‌های عفونی (Global Infectious Diseases Analysis) و انستیتوی تجزیه و تحلیل اضطراری بیماری‌ها (Jameel Institute for Disease Emergency Analytics) تدرس کرده و از برجسته‌ترین مدرسان جهانی در این حوزه‌ها هستند.

دو مرکز یاد شده نیست ارتباطات سطح بالایی با سازمان بهداشت جهانی داشته و اطلاعات دقیق و معتبری درباره بیماری‌ها از جمله کرونا ویروس دارند. یکی از وظایف این موسسه‌ها، یافتن چشم‌انداز بیماری برای آینده است.

اگر علاقه‌مند هستید درباره بهداشت عمومی اطلاعات دقیق و معتبری کسب کنید؛ می‌توانید سراغ دوره‌های آنلاین کالج Imperial لندن بروید. فراموش نکنید افزایش دانش و آگاهی اولین خط دفاعی برای مبارزه با بیماری‌های واگیردار و عفونی است.

بیشتر بخوانید
جادوی کلمات

دوره‌های مقدماتی مانند Foundations of Public Health Practice و Linear Regression in R برای عموم مردم بسیار مفید و حاوی نکات آموزشی هستند که قطعا تا کنون کمتر شنیده یا درباره‌شان آموزش دیده‌اید.

به علاوه، درباره ویروس کرونا هم می‌توانید پای صحبت متخصصان بنشینید و اطلاعات علمی و پزشکی دقیق‌تری نسبت به آنچه که در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها دست به دست می‌شود؛ به دست بیاورید.

منبع

منبع: یک پزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *