پرسش و پاسخ (15)

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر (نظرت چیه؟)

ذاکری از تهران – چطور می‌توان آی‌دی را از جی‌میل حذف کرد؟
به صفحه گوگل فارسی یا صفحه اصلی گوگل google.com بروید و در بالای صفحه روی ورودSign in کلیک کنید. شناسه یا ایمیل و کلمه عبور خود را وارد و روی ثبت‌نام کردن یا Sign in کلیک کنید.
روی حساب من در بالای صفحه کلیک کرده یا در صفحه اصلی گوگل روی Settings کلیک کنید و گزینه Google account settings را برگزینید.آنگاه روی ویرایش (Edit) در نزدیکی محصولات من (My products) کلیک کنید.
در زیر عبارت حذف اعتبار (Delete Account) روی عبارت بستن حساب و حذف… یا (… Close account and delete) کلیک کنید. تمامی گزینه‌ها را انتخاب و رمزعبور خود را در کادر جلوی Current password وارد کنید و سپس روی حذف حساب کاربری گوگل یا Delete Google Account کلیک کنید تا جی‌میل شما برای همیشه حذف شود.
شما همچنین می‌توانید وارد صندوق پستی جی‌میل mail.google.com/mail شوید، شناسه و کلمه عبورتان را وارد کرده و سپس روی Sign in کلیک کنید.
سپس در صفحه جدید روی Settings کلیک کنید.سپس گزینه Accounts را انتخاب کنید. آنگاه روی لینک Google Account settings در پایین صفحه و در قسمتGoogle Account settings کلیک کنید. سپس روی Edit در نزدیکی My product کلیک کنید. بعد در زیر عبارت Delete Account روی عبارت Close account and delete all services and info associated with it کلیک نمایید.
در پایان روی تمامی گزینه‌های انتخابی را تیک بزنید و کلمه عبور خود را در کادر جلوی Current password وارد نمایید و سپس روی Delete Google Account کلیک نمایید تا جی‌میل شما برای همیشه حذف شود.

مصطفی علیزاده – من روی سیستمم آنتی‌ویروس نود۳۲ دارم که آیکون مربوطه قرمزرنگ شده. برای به‌دست آوردن لایسنس به سایت نود۳۲ مراجعه کردم ولی نتوانستم آن‌را پیدا کنم.
دوست عزیز چنانچه نسخه اصلی این آنتی‌ویروس را تهیه کرده باشید، در هنگام خرید کد فعال‌سازی آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت (همراه با خود سی‌دی). از این پس چنانچه به اینترنت وصل شوید، این آنتی‌ویروس خود را (تا یک سال) به‌روز خواهد کرد،همچنین میتوانید از سایت www.iransetup.com  کدهای فعالسازی را مجانی دریافت نمایید.

امیر عبدالوندی – رایت پروتکشن چیست و چگونه فلشی را که رایت پروتکت شده به حالت اول باز گردانیم؟
برخی از فلش‌ها به‌صورت سخت‌افزاری کلیدی روی خود دارند (روی فلش‌های مختلف متفاوت است) که در دو حالت قرار می‌گیرد. در حالت Write Protection مانع از نوشتن اطلاعات روی فلش می‌شود و به این ترتیب جلوی ورود ویروس‌ها نیز گرفته می‌شود. برای خارج شدن از این وضعیت کافیست حالت این کلید را تغییر دهید.
مدتی است حین پخش فیلم، اسکرین‌سیور فعال می‌شود که قبلا این‌طور نبود.Wait را با ۶۰ تنظیم می‌کنم ولی باز هم درست نمی‌شود.بعضی Playerها امکانی برای در نظر گرفتن یا نگرفتن Screen Saver ویندوز دارند، چنانچه آن‌را فعال کنید محافظ نمایشگر ویندوز هنگام پخش فیلم هم فعال شده و پس از تعیین مدت‌زمان مشخص اجرا می‌شود. اما اگر آن‌را غیرفعال کنید هنگامی‌که برنامه Player در حال اجراست محافظ نمایشگر فعال نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (3)

علیرضا از اصفهان ـ ۱) چگونه می‌شود رمز یاهو‌میل را تغییر داد؟ ۲) وقتی می‌خواهم با میل یاهوام یک میل جدید بفرستم در کادری که متن پیام را می‌نویسیم هرچه تایپ می‌کنم، نشان داده نمی‌شود و فقط نشانگر جایش تغییر می‌کند. البته این مشکل مربوط به میل اصلی من است و این میلی که الآن دارم برای شما پیام می‌فرستم مشکلی ندارد.
ابتدا وارد میل خود شوید. در صفحه اصلی میل روی Options کلیک کنید (در قسمت بالا و سمت راست صفحه) سپس در پنجره تنظیمات در قسمت سمت چپ از این صفحه روی Account Information کلیک کنید .
در پنجره جدید سمت راست از شما رمز فعلی ایمیل‌تان را می‌خواهد، رمزتان را در محل اصلی خود نوشته و تایید کنید. سپس در صفحه بعدی و در قسمت بالای صفحه گزینه Change Password را انتخاب کنید.
در صفحه بعد در قسمت اول رمز فعلی ایمیل خود را نوشته و در قسمت دوم رمز جدید ایمیل خود را بنویسید. سپس در قسمت سوم برای امنیت و صحت درستی رمز، رمز جدید خود را بنویسید. بعد از نوشتن رمزها روی Save کلیک کنید و منتظر پیام سایت یاهو مبنی بر تغییر رمز بمانید.
در مورد سوال دوم باید گفت در این حالت تنها باید اندکی صبر کنید تا صفحه به‌طور کامل بارگذاری شود.
ممکن است در میل کلاسیک یاهو چنین اتفاقی کمتر بیفتد چون برنامه‌های کاربردی آن کم بوده و بنابراین حجم بارگذاری صفحه نیز کمتر است. اما در میل جدید یاهو حجم صفحات بیشتر شده و بنابراین با سرعت پایین اینترنت زمان نمایش کامل آنها بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (30)

یاسین عالیوند از اهواز ـ لطفا توضیح دهید کپی‌برداری از هیستوری ویندوز اکس‌پی یا ویندوز ۷ به چه صورت انجام می‌شود؟
یک فایل مخفی در ویندوز وجود دارد که تمام این اطلاعات را در خود دارد. این فایل index.dat نام دارد. از منوی Start گزینه Search را انتخاب کرده و گزینه All Files and Folders را کلیک کنید. در قسمت More Advanced Options تیک گزینه Search Hidden Files And Folders را بزنید.
سپس در قسمت نام فایل عبارت index.dat را وارد کنید و قسمت Look In را روی درایوی قرار دهید که ویندوز در آنجا نصب است. حالا گزینه Search را بزنید تا فایل مورد نظر پیدا شود.
فایل‌های یافت شده توسط خود ویندوز قابل شناسایی هستند و می‌توانید از آنها کپی تهیه کنید.اما در نشانی زیر نیز می‌توانید History ویندوز را بیابید که به تفکیک روزها قابل دسترسی هستند.
C:\Documents and Settings\username\Local Settings\History

سجاد ـ وقتی به اینترنت وصل می‌شوم، گاهی از اوقات در تسک‌بار پیغام زیر مشاهده می‌شود، علت آن و چگونگی رفع این مشکل را توضیح دهید. ضمنا من در خانه از اینترنت استفاده می‌کنم و هیچ سیستمی با سیستم من شبکه نیست.
There is an IP address conflict with another system on the network

چنانچه تنها یک سیستم وجود دارد، دستگاه‌های دیگری وجود دارند که از این آدرس IP استفاده می‌کنند (برای نمونه پرینتر شبکه). ابتدا باید بدانید چه دستگاهی از این آدرس استفاده می‌کند. از منوی Start گزینه Run را انتخاب کرده و عبارت cmd را تایپ و تایید کنید.
در محیط خط فرمان عبارت Net View را تایپ و تایید کنید تا فهرست دستگاه‌های استفاده شده در شبکه را به شما نشان دهد. از پنجره کنترل پنل روی Network Connections دوبار کلیک کرده و روی Connection موجود کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
زیر بخشthis connections uses the following items عبارت Internet protocol را انتخاب کرده و گزینه Properties را بزنید. سپس گزینه Obtain an IP address automatically را در پنجره جدید انتخاب کرده و تایید کنید. با تایید تمام پنجره‌ها و بستن آنها سیستم را دوباره راه‌اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.