پرسش و پاسخ (2)

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر
پرسش و پاسخ (2)
پرسش و پاسخ (۲)

در ویندوز ایکس‌پی برخی مواقع که روی ‌Turn off‌ کلیک می‌کنم، به‌جای بازشدن صفحه‌ای که ۳گزینه ری‌استارت و شات‌دان در آن وجود دارد، کامپیوتر پیام می‌دهد که یک برنامه در حال اجراست. وقتی وارد قسمت ‌Task Manager‌ می‌شوم می‌بینم فایلی به اسم ‌sysfader‌ در حال اجراست. با بستن این فایل، یک‌مرتبه به‌طور کامل تمام پنجره‌های ویندوز بسته می‌شود و آنگاه می‌توانم کامپیوتر را خاموش کنم. سیستم را با چند ویروس‌کش قوی و به‌روز شده اسکن کردم. چند مرتبه ویندوز عوض کردم. درایورهای کارت گرافیک را به‌روز کردم. اما مشکل حل نشده است.
در ضمن این مشکل فقط در ایکس‌پی هست و در ویستا و ویندوز‌۷ نیست. سی‌پی‌یو و کارت گرافیک و رم هم عوض کردم، باز مشکل برطرف نشده. مشخصات سیستم من: ‌Q6600 ‌، ‌۸۶۰۰ NVDIA‌، ‌MIN GIGA‌، ۴ گیگ رم. ‌ ‌

‌Sysfader‌ در حقیقت بخشی از ویندوز ایکس‌پی است که وظیفه تهیه افکت‌ها و انیمیشن‌های منوها و پنجره‌ها را به عهده دارد. این افکت‌ها شامل تاثیراتی مانند سایه منو، نحوه بازشدن یا بسته شدن منو یا پنجره و دیگر موارد تصویری است. در بیشتر موارد نیازی به‌وجود چنین افکت‌هایی نیست. زیرا معمولا با دادن جلوه به منوها و پنجره‌ها، باعث کاهش سرعت سیستم می‌شوند. برای غیرفعال کردن این گزینه‌ها این اقدامات را انجام دهید:

۱– بر روی گزینه ‌My Computer‌ کلیک راست کرده و گزینه ‌Properties‌ را انتخاب کنید.

۲– لبه ‌Advanced‌ را انتخاب کنید.

محصولات بخش فروشگاه

۳– در قسمت ‌Performance‌، گزینه ‌Settings‌ را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (16)

۴– در قسمت ‌Visual Effects‌ تیک چهار گزینه اول را بردارید. ‌ ‌

تایید کنید و خارج شوید. در صورتی‌که سرعت بیشتر را بر جلوه‌های تصویری ویندوز ترجیح می‌دهید، به شما توصیه می‌کینم گزینه Adjust for best performance‌ را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، تمام گزینه‌های ‌Visual effects‌ غیرفعال می‌شوند. در صورتی‌که تمایل به وجود افکت خاصی دارید، می‌توانید با زدن تیک، آن را فعال کنید.

مسعود میراحمدی – آیا نرم‌افزاری برای جستجو وجود دارد که محتوای فایل اعم از متنی، صوتی، تصویری و… را تشخیص دهد؟ منظور این است که مثلا یک فایل تصویری را با دو نام مختلف ذخیره کرده‌ایم؛ آیا نرم‌افزاری هست که بتواند این دو ‌فایل مشابه را تشخیص دهد و اعلام کند؟ ‌ ‌

بله. بخشی از امکانات نرم‌افزار ‌Directory Opus‌ شامل این مورد نیز می‌شود. اما نرم‌افزار ‌Check Identical File‌ ویژه یافتن فایل‌های یکسان با نام‌های مختلف است. به این ترتیب که سیستم را جستجو می‌کند و فایل‌ها با ویژگی‌های مشابه را به شما ارائه می‌کند، حتی اگر نام یکسانی نداشته باشند.

احمد اعدادی – یک هارددیسک مکستور ۳۲۰ سری ‌۲۱ Diamondmax‌ دارم (در حدود دو سال) و این هارد را به چهار درایو پارتیشن‌بندی کرده بودم (سه تا صد و درایو ‌c‌ ۲۰ گیگ.) به‌تازگی فایل‌های سیستم و سایر فایل‌های ‌Hidden‌ موجود در درایو ‌C‌ را که به گمانم ویروس بودن را پاک کردم. ولی پس از آن ویندوز بالا نیامد و وقتی که با سی‌دی ویندوز ایکس‌پی بالا آمدم، دیگر درایوها را نمی‌شناسد و دو درایو یکی ۱۳۰ و دیگری ۱۷۰ نشان می‌دهد. امکان دسترسی به این دو درایو هم وجود ندارد و درخواست فرمت می‌کند.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید لپ تاپ دست دوم و استوک

دوست عزیز، شما نیاز به سیستم دیگری دارید که با سیستم عامل آن شروع به‌کار کنید.

هارد خود را به سیستم دیگری وصل کنید (یعنی دو هارد وجود داشته باشد، در صورت نداشتن کابل، می‌توانید هارد خود را جایگزین سی‌دی رام سیستم کنید.)

سیستم را راه‌اندازی کنید. پس از این‌که سیستم جدید راه‌اندازی شد، هارد شما را خواهد شناخت. چنانچه به اطلاعات هارد خود به‌طور مستقیم دسترسی داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از آن برداشت کنید.

سیستم خود را فرمت و دوباره پارتیشن‌بندی کنید. چنانچه به اطلاعات دسترسی مستقیم نداشتید، از یکی از برنامه‌های ‌Recover My Files‌، ‌Power data recovery‌، ‌Easy Recovery Pro‌ برای بازیابی اطلاعات هارد خود استفاده کنید و سپس به فرمت و پارتیشن‌بندی هارد خود اقدام کنید. ‌ ‌

سیدبهروز(شهروز) دزفولی – آیا می‌توان فایل‌هایی با پسوند ‌gp3‌ را در ‌Media player‌ نمایش داد؟

بله. اما ابتدا باید فیلترهای ‌Direct show‌ را بر روی سیستم خود دانلود کنید تا ‌Windows media player‌ بتواند این نوع فایل‌ها را نیز پخش کند. البته برای پخش این نوع فایل‌ها، ‌Player‌های ویژه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *