پرسش و پاسخ (20)

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر (نظرت چیه؟)

فربد مهینی از تهران – چند وقت پیش یک کامپیوتر جدید خریدم که روی آن ویندوز۷ نصب بود. من می‌خواستم پارتیشن‌بندی کنم و باید برای این کار در منوی استارت روی My Computer کلیک راست و بر دکمه manage کلیک کرد ولی این دکمه غیرفعال است. باید چه کار کنم که این دکمه فعال بشود؟
برای پارتیشن‌بندی از نرم‌افزارهای ویژه این کار (مانند Partition Magic) استفاده می‌شود. چنانچه اختیارAdmin دارید و این گزینه غیرفعال است، می‌توانید با اصلاح در رجیستری (با استفاده از CD ویندوز و دستور sfc/scannow در خط فرمان) این مشکل را برطرف کنید. برای فعال کردن این گزینه به‌طور دستی از منوی Start گزینه Run را انتخاب کرده و Regedit را تایپ و تایید کنید تا وارد پنجره ویرایش رجیستری شوید. در سمت چپ به مسیر زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
سمت راست اگر مقداری با نام NoManageMyComputer Verb وجود داشت روی آن دوبار کلیک کنید و چنانچه وجود نداشت یک مقدار Dword با همین نام ایجاد کنید (از منوی راست کلیک و انتخاب گزینه New). برای غیرفعال کردن گزینه مقدار این متغیر را ۱ و برای فعال کردن گزینه Manage مقدار این متغیر را ۰ قرار دهید.
پنجره‌های موجود را ببندید و سیستم را دوباره راه‌اندازی کنید.

سالارکیا – با سلام مدتی است مشکلی برای رایانه‌ام پیش آمده.
هر نرم‌افزاری را که می‌خواهم نصب کنم پنجره نصب آن یا اصلا نمی‌آید و یا تا نیمه پر می‌شود و به‌اصطلاح می‌پرد. بازی‌ها هم همین‌طورند. از زمانی که ویندوز۷ به بازار آمده من آن را خریده‌ام اما به همین دلایل تا حالا موفق به نصب نشده‌ام. ممکن است به من بگویید مشکل کجاست؟

با توجه به اطلاعاتی که داده‌اید، دلایل مختلفی (هم نرم‌افزاری و هم سخت‌افزاری) می‌تواند برای این مشکل وجود داشته باشد. با توجه به نوع سیستم عامل و مشخصات سیستم، از نظر نرم‌افزاری پردازش‌های سیستم را در هنگام نصب برنامه‌ها بررسی کنید. از یک آنتی‌ویروس به‌روز و قوی استفاده کنید. آیا سیستم مشکلات دیگری هم دارد؟ از نظر سخت‌افزاری، کابل‌های ارتباطی، فن پاور، فن پردازنده و رم‌ها را کنترل کنید. ارتباط سیستم با گرداننده سی‌دی را نیز کنترل کنید.

علی از میاندوآب– بعضی وقت‌ها قبل از بالاآمدن ویندوز یک خطا نشان داده می‌شود و برای بالا آمدن باید کلیدF1 فشار داده شود. این بار در متن این خطا «فن سی‌پی‌یو» وجود دارد. آیا هارد کامپیوتر در سرعت بازی‌ها نقش دارد؟ چون هارد من هنگام بازی خیلی صدا می‌دهد انگار که خیلی تلاش می‌کند تا فایل‌ها را بخواند.

پیغام‌های خطا در این مرحله بیشتر مربوط به تنظیم نادرست بایوس است. معنای این پیغام خطا آن است که سرعت فن در حدی نیست که دمای سی‌پی‌یو را به حد مناسب برساند. ابتدا کابل ارتباطی فن پردازنده را کنترل کنید. در برخی موارد وجود گرد و خاک و ارتباط نادرست این کابل نیز باعث بروز چنین پیغامی می‌شود. دقت کنید که کابل فن روی مادربورد در قسمت CPU Fan جا زده شود. چنانچه نمی‌خواهید چنین پیغامی دوباره ظاهر شود و همین طور نمی‌خواهید فن سی‌پی‌یو را تعویض کنید، تنظیمات کنترل فن سی‌پی‌یو را در بایوس دستگاه غیرفعال کنید.
در پاسخ به سوال دوم باید گفت: بله. با توجه به اینکه اطلاعات روی هارد خوانده و نوشته می‌شوند بنابراین سرعت هارد در این تاثیر مستقیم دارد.

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (31)

میلاد شریف – پرسش اول آن که من بتازگی پس از بالا آمدن ویندوز با پیغام زیر روبه‌رو می‌شوم و متاسفانه نتوانستم از system restore و Windows repair استفاده کنم. چگونه می‌توانم آن را برطرف سازم؟
سوال دوم آنکه هرگاه می‌خواهم سیستم خود را defrag کنم، با پیغام زیر مواجه می‌شوم و با آن که براساس دستورالعمل آن هم اقدام می‌کنم؛ به نتیجه نمی‌رسم.

پیغام اول زمانی ظاهر می‌شود که وقتی سیستم در حال نصب برنامه‌ای بوده، ناگهان ریست شده است. در این پوشه فایل‌هایی جهت Install یا Uninstall برنامه‌ها ذخیره می‌شود که در هنگام نیاز استفاده می‌شوند. زمانی که برنامه در حین نصب برنامه‌ای باشد از این فایل‌ها استفاده می‌کند. حال چنانچه به هر دلیلی این فایل‌ها وجود نداشته باشند، چنین پیغامی ظاهر می‌شود. بنابراین چنانچه به‌تازگی در هنگام نصب برنامه‌ای سیستم خاموش شده است، آن برنامه را دوباره نصب کنید. دقت کنید که درایوی که در حال نصب روی آن هستید فضای کافی برای ذخیره اطلاعات موقت داشته باشد.
در پاسخ به سوال دوم، به نشانی C:\WINDOWS\inf بروید (C درایوی نصب ویندوز است). حالا روی فایل dfrg.inf کلیک راست کرده و گزینه Install را انتخاب کنید. به این ترتیب Defragmenter دوباره روی سیستم نصب خواهد شد. چنانچه مشکل باز هم وجود داشت در خط فرمان (از منوی Start عبارت Run را انتخاب و CMD را تایپ و تایید کنید) به نشانی windows\system
۳۲ بروید و دوخط زیر را (به‌صورت جداگانه) تایپ و تایید کنید:
regsvr32 dfrgsnap.dll
regsvr32 dfrgui.dll

بیشتر بخوانید
درباره ویندوز ۷ بدانید!

رامبد مختاری از تهران– بتازگی کامپیوترم مانند ویندوز۹۸ بالا می‌آید. از روی چند شماره قبل شما پاسخ به چنین سوالی می‌خواستم وارد  شوم اما با پیغام زیر روبه‌رو شدم:
Client Services for NetWare has disabled the Welcome screen and Fast User Switching. To restore these
features, you must uninstall Client Services for NetWare.

ایــن مشکــل به‌دلیـــل ناســـازگاری Client Service با Welcome Screen و Fast User Switching است. برای حل مشکل موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:
۱- در Control Panel بر آیکن Network Connections دوبار کلیک کنید.
۲- روی Connection موجود کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.
۳- در لبه General گزینه Client Service for Netware را انتخاب و آن را Uninstall کنید.
۴- در پنجره Dial-up Connection Properties و در لبه Network گزینه Client Service for Netware را انتخاب و آن را Uninstall کنید.
۵- پنجره‌های موجود را ببندید و سیستم را دوباره راه‌اندازی کنید.
۶- در پنجره Control Panel روی گزینه User Accounts دوبار کلیک کنید.
۷- زیر قسمت… Pick a Task بر گزینه Change the way users log on or off کلیک کنید.
۸- می‌توانید هر کدام از گزینه‌های Use the Welcome Screen یا Use Fast User Switchingرا انتخاب کنید.

حامد هادیان – نرم‌افزاری هست که ۳ فایل ایمیج گرفته شده از سه CD را یک جا روی یک عدد DVD باز کند؟

برای این کار می‌توانید از نرم‌افزارهای Magic Iso Maker یا UltraISO Premium Edition استفاده کنید.

2 دیدگاه برای “پرسش و پاسخ (20)

 1. باسلام،لطفاً بفرمایید وقتی ازgoogle earthاستفاده میکنیم آیا امکان داردتصاویرآنلاین مکان موردنظرراتماشاکنیم ویاتصاویرمشاهده شده مربوط به زمان گذشته است؟

  1. تصاویر ارائه شده توسط google earth با توجه به اهمیت آن مکان بروز میگردد.
   مثلا تصاویر ارائه شده آمریکا و اروپا بروزتر از تصاویر ارائه شده از ایران میباشد و تصاویر ارائه شده از تهران بروزتر از تصاویر ارائه شده از یک روستای دور افتاده است.
   در همان برنامه google earth میتوانید تاریخ آخرین بروزرسانی تصویر دریافتی را مشاهده نمایید.
   فکر کنم برای دریافت بروز شده یک منطقا خاص باید پول پرداخت نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *