پرسش و پاسخ (4)

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

پرسش و پاسخکامپیوتر من آلوده به ویروس Auto run & Recycle شده است. با چه آنتی‌ویروسی و چگونه آنها را پاک کنم؟
نام‌هایی که بردید، تنها نشانه‌هایی از ویروس هستند و ویروس‌های مختلفی باعث بروز چنین علایمی می‌شوند. بیشتر این ویروس‌ها توسط آنتی‌ویروس‌های Kaspersky و Nod32 به‌روز شده و قابل شناسایی هستند و بخشی از آنها نیز قابل پاک شدن هستند. بعضی از این ویروس‌ها پس از پاک شدن نیز آثاری برجای می‌گذارند که بسته به نوع آن آثار، راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد.

سعید – مفهوم فرمت و نام فرمت‌های تصویری را توضیح دهید. چگونه و با چه برنامه‌ای می‌توان حجم فایل تصویری را کم کرد؟ چگونه فایل را برای دانلود در وبلاگ قرار دهیم؟
فرمت همان قالب است. وقتی می‌گوییم فرمت تصویری، منظور نوع فایل تصویری است. برای کاهش حجم فایل تصویری می‌توان از نرم‌افزارهای ویرایش تصویر مانند فتوشاپ استفاده کرد. در این نرم‌افزار قابلیت تغییر اندازه و یا کیفیت تصویر وجود دارد که باعث تغییر حجم فایل خواهد شد. حتی گزینه‌ای برای کاهش حجم فایل به‌منظور استفاده در اینترنت نیز در این نرم‌افزار وجود دارد که حجم تصویر را با کیفیت مطلوبی کم می‌کند (Save for web). برای استفاده از تصاویر در وبلاگ باید ابتدا آن تصویر در فضای وب قرار بگیرد. برای این منظور می‌توانید تصاویر مورد نظر خود را در فضاهای رایگانی که سایت‌های مختلف (مانند Tinypics) برای قراردادن تصویر در اختیار کاربران قرار می‌دهند، بارگذاری کنید. سپس این سایت‌ها لینک تصویر شما را می‌دهند که از این آدرس می‌توانید در قسمت “درج تصویر” ویرایشگر وبلاگ خود استفاده کنید.

مصطفی کاردان‌پور– مدتی است MSN Messenger کامپیوتر من غیرفعال است. و وقتی Sign in می‌کنم Error 810003c1 می‌دهد.
همان‌طور که در شماره‌های گذشته نیز عنوان شد، به تنظیمات Account خود بروید و Country/Region خود را تغییر دهید و دوباره برنامه را اجرا کنید.

بیشتر بخوانید
مكالمه تلفني مجانی

چگونه در Outlook برای نامه‌های ارسالی امضا درست کنیم؟
در Outlook2007 از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید. از پنجره بازشده، لبه Mail Format را بیابید. در این صفحه در بخش Signatures گزینه Signatures را انتخاب کنید تا پنجره Signatures and Stationary باز شود. در این قسمت می‌توانید امضاهای مختلفی ایجاد کنید. روی گزینه New کلیک کنید و نام دلخواه خود را به امضا بدهید و تایید کنید. حال با انتخاب نام امضای موردنظر، قسمت Edit Signature فعال می‌شود که می‌تواند متن با تصویر مورد نظر و یا حتی لینک خود برای طراحی امضا را در آن اضافه و ویرایش کنید. پس از پایان کار تایید کنید و خارج شوید. از این پس در پایین (با توجه به تنظیماتی که انجام داده‌اید) نامه‌های الکترونیکی خود، امضای طراحی شده شما به‌صورت خودکار درج خواهد شد.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ (14)

سعید باباپور– وقتی می‌خواهم درایوهایم را از My Computer باز کنم با پیغام Access is denied مواجه می‌شوم. مشکل چیست؟
پس از این‌که سیستم شما آلوده به ویروس و تروجان شده، آنتی‌ویروس سیستم آن را شناسایی کرده و از بین برده، اما آثار آن هنوز بر سیستم شما باقی مانده است. باید فایل Autorun.inf را از شاخه اصلی تمام درایوهای خود پاک کنید. برای این منظور، در پنجره My Computer در قسمت Address bar نام درایو را به این صورت (C:) وارد کنید و Enter بزنید. حال از منوی Tools گزینه Folder Options را انتخاب کنید. از لبه View گزینه Hide Protected Operating system files را بیابید و تیک کنار آن را بردارید. پس از تایید، در شاخه اصلی درایو خود، فایل‌های دیگری می‌بینید که اضافه شده‌اند. فایل Autorun.inf را پیدا کرده و آن را پاک کنید. در شاخه اصلی تمام درایوهای سیستم خود این فایل را پاک کنید. سپس سیستم را مجددا راه‌اندازی کنید.

‌ ‌سمیرا موذن – بدون دلیل ‌Registry‌ کامپیوترم باز نمی‌شود. چه دلیلی دارد؟ هیچ پیغامی هم نمی‌دهد؟
دلیل آن وجود ویروس در سیستم شماست. برای اطمینان از وجود ویروس، می‌توانید ‌Folder Options‌ را نیز کنترل کنید.
در صورت غیرفعال بودن این بخش، می‌توانید مطمئن باشید که سیستم شما آلوده به ویروس و بدافزار شده است. هرچه سریع‌تر از یک آنتی‌ویروس به‌روز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *