پرسش و پاسخ (8)

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

پرسش و پاسخسمیرا موذن – من با آخرین نسخه ‌Spyware Terminator‌ سیستم خود را ویروس‌یابی کردم و هیچ ویروسی پیدا نشد. ‌
Folder Options‌ تیک دارد و فعال است ولی رجیستری همچنان باز نمی‌شود. راهنمایی کنید.
در ابتدا باید گفت نرم‌افزاری که نام بردید ویژه یافتن ‌Spyware‌ است و ممکن است قابلیت شناسایی صورت‌های دیگری از بدافزارها مانند ‌Worm‌ یا انواع ویروس‌ها را نداشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم از یک آنتی‌ویروس قدرتمندو به‌روز استفاده کنید.
غیرفعال شدن رجیستری می‌تواند دو علت داشته باشد. اول این‌که سیستم آلوده به ویروس یا تروجان یا بدافزارها و کرم‌های رایانه‌ای باشد و دوم این‌که مدیر سیستم به‌خواست خود این گزینه‌ها را غیرفعال کرده باشد. چنانچه سیستم آلوده به بدافزار باشد می‌توان از طریق ‌Policy‌ رجیستری را فعال کرد. برای این کار در منوی ‌Start‌ گزینه ‌Run‌ را انتخاب کنید و عبارت ‌gpedit.msc‌ را تایپ و تایید کنید. از پنجره بازشده و بخش سمت چپ به مسیر زیر بروید:

User Configuration >‌
‌Administrative Templates > system

حال از قسمت راست گزینه ‌Prevent access to registry tools‌ را بیابید و روی آن دوبار کلیک کنید. از پنجره بازشده گزینه ‌Disable‌ را انتخاب و سپس تایید کنید. سیستم خود را دوباره راه‌اندازی کنید.

راه دیگر برای فعال کردن رجیستری این است که چنانچه اختیارات ‌Administrator‌ دارید از منوی ‌Start‌ گزینه ‌Run‌ را انتخاب و عبارت زیر را در آن تایپ و تایید کنید.

بیشتر بخوانید
کرک های ویندوز 7

‌REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows‌
‌\CurrentVersion\Policies\System /v Disable‌
‌/f 0 RegistryTools /t REG_DWORD/ d‌
حبیب طاهری – برای دسترسی به فایل ثبت‌نام آی‌دی در یاهو و ادیت آن به‌ویژه تغییر تاریخ تولد و سن راهی وجود دارد؟
البته. پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود وارد صندوق پست الکترونیکی خود می‌شوید. قسمت بالا و راست صفحه گزینه ‌Options‌ را انتخاب کنید و از منوی آن گزینه ‌Mail Options‌ را انتخاب کنید.
در صفحه بازشده گزینه ‌Accounts‌ را بیابید و انتخاب کنید. در پنجره‌ای باز شده تمام اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام اولیه وارد کرده‌اید از جمله تاریخ تولد و سن قابل مشاهده و ویرایش ‌(Edit)‌ هستند.

مهرداد معنوی – چگونه می‌توان بعضی آنتی‌ویروس‌ها مثلا‌ NOD۳۲‌ را به‌روزرسانی کرد؟
برای آپدیت کردن چنین آنتی‌ویروس‌هایی نیاز به واردشدن به سایت آنها نیست.
معمولا اگر خود نرم‌افزار پیغام به‌روزرسانی ندهد، گزینه‌ای با همین عنوان ‌(Update)‌ یا مشابه آن برای چنین مواردی وجود دارد که با انتخاب آن نرم‌افزار به‌صورت خودکار به سایت خود وصل می‌شود و به‌روزرسانی را آغاز می‌کند.

عزت الله تاجیک – برخی از بلاگرهای مخصوص مانند گوگل قبل از وارد شدن از کاربران کد شناسایی از قبیل ایمیل و پسورد می‌خواهند بدین مضون که:
HTML clipboardThis blog is open to invited
‌… readers only

وقتی ایمیل و پسوردم را وارد می‌کنم باز هم اجازه ورود نمی‌دهد. لطفا توضیح دهید از چه طریقی می‌توانم وارد این وبلاگ‌ها شوم؟
چنین وبلاگ‌هایی نیاز به اجازه صاحب آن برای خوانده شدن دارند (این امکان انتخابی است.) صاحب وبلاگ کاربرانی را که مایل است وبلاگش را بخوانند به خواندن مطالب خود دعوت می‌کند و کاربر دیگری نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد.
برای استفاده از مطالب وبلاگ‌هایی که به این صورت هستند می‌توانید با ارسال نامه به صاحب آن، درخواست خواندن وبلاگ را داشته باشید تا در صورت موافقت او هم دعوتنامه‌ای برای شما بفرستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.