بازیابی رایگان اطلاعات !

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

بازیابی رایگان اطلاعاتآلوده شدن رایانه به ویروس، قطع ناگهانی برق، کنجکاوی بیش از حد کودکان، خراب‌کاری نرم‌افزارهای مخرب و … از جمله مواردی است که موجب از دست رفتن اطلاعات ضروری شما از روی رایانه می‌شود.

آیا تا‌به‌حال فایل‌های خود را از دست داده‌اید؟ اگر شما هم جزو افرادی باشید که چنین اتفاق بدی را تجربه کرده‌اند، مطمئنا به‌راحتی درک می‌کنید که با از دست رفتن اطلاعات ضروری، انسان حاضر است هر هزینه‌ای را متحمل شود اما اطلاعات از دست رفته را بازیابی کند! از آن‌جا که این روزها استفاده از رایانه در میان کاربران، افزایش یافته است و انجام تمام کارهای روزمره از قبیل ذخیره‌سازی نام و شماره تلفن دوستان و آشنایان، انجام کلیه امور مالی، ذخیره‌سازی رمز حساب‌های بانکی و … به‌کمک این ابزار صورت می‌گیرد، حفاظت از اطلاعات موجود در آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از قدیم شنیده‌ایم که می‌گویند نوش‌دارو پس از مرگ سهراب فایده ندارد! یا پیش‌گیری بهتر از درمان است!

اما همگی این را هم شنیده‌اید که می‌گویند حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند. پس این احتمال وجود دارد که به هر دلیلی بخشی از اطلاعات شما از بین برود یا دسترسی به آن غیرممکن شود. به‌نظر شما بازیابی اطلاعات از دست رفته چقدر هزینه دارد؟

نرم‌افزار کاملا رایگان DiskDigger یکی از ابزارهای بازیابی اطلاعات است که قادر است بازیابی انواع اطلاعات از دست رفته از منابع مختلف را به‌طور رایگان برای شما به ‌انجام برساند. این نرم‌افزار قادر است اطلاعات پاک شده از هر منبعی که به رایانه متصل می‌شود را برای شما بازیابی کند. حافظه‌های فلش، کارت‌های حافظه، هارد‌دیسک‌ها و … برخی از منابع قابل بازیافت توسط این ابزار هستند و انواع عکس، فایل‌های تصویری، موزیک، اسناد و … از جمله فرمت‌هایی هستند که به کمک این برنامه قابل بازیابی‌اند.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
خطرات فناوری نظارت بر چهره و آزادی‌های شهروندان

همچنین این برنامه قادر است هارد‌دیسک‌هایی که کاملا فرمت شده‌اند یا به‌طور ناقص فرمت شده‌اند و ویندوز قادر به شناسایی آنها نیست و یا حتی هارد‌دیسک‌هایی که بدسکتور دارند را نیز بازیابی کند! این برنامه از روش‌های معمول خواندن اطلاعات از روی هارد‌دیسک پیروی نمی‌کند و با دسترسی مستقیم به اطلاعات روی دیسک، قادر است تا حد ممکن اطلاعات موردنظر شما را بازیابی کرده و در اختیارتان قرار دهد.

اگر هنوز هم کاملا متوجه نشده‌اید در چه مواقعی ممکن است به این برنامه نیاز داشته باشید به موارد زیر توجه کنید:
۱- وقتی یک یا چند عکس را اتفاقی از روی حافظه دوربین خود پاک می‌کنید و بعدا به آن نیاز پیدا می‌کنید.
۲- وقتی یک فایل متنی را از روی حافظه فلش خود حذف می‌کنید اما حالا به آن فایل نیاز دارید.
۳- هارد‌دیسکی در اختیار دارید که اطلاعات آن پاک شده یا به‌طور کامل فرمت شده است اما قصد دارید بدانید قبلا چه اطلاعاتی روی آن قرار داشته است.
۴- اطلاعات موجود در هارد‌دیسک خود را به‌طور غیرقابل بازگشتی حذف کرده‌اید و می‌خواهید از غیرقابل بازیافت بودن آنها مطمئن شوید.
۵- کنجکاوید تا بدانید کدام ‌یک از اطلاعات از دست رفته، همچنان قابل بازیابی و استفاده‌اند!

این برنامه برای بازیابی اطلاعات از دست رفته دو روش را در اختیار شما قرار می‌دهد.
روش اول (بررسی سیستمی اطلاعات شما)
با استفاده از این روش انواع اطلاعات با توجه به یکی از انواع سیستم فایل FAT12، FAT16، FAT32، exFATو NTFS مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات حذف شده بازیابی می‌شوند.
مزایای این روش: سرعت زیاد، بازیابی اکثر فورمت‌ها و بازیابی نام فایل‌ها.
معایب این روش: تنها قادر است برخی از انواع سیستم فایل‌ها را بازیابی کند (در موارد قبل انواع قابل بازیافت را ذکر کردیم). همچنین تمام دیسک را مورد بررسی قرار نمی‌دهد و تنها سیستم‌های فایلی که از آنها پشتیبانی می‌کند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید
جلوگیری از انتقال ویروس ها ی USB

روش دوم (بررسی سطح دیسک)
هنگام استفاده از این روش سطح دیسک مورد نظر شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه ردی از فایل‌های حذف شده روی آن یافت شود، اقدامات لازم نسبت به بازیابی آن فایل صورت می‌گیرد.
مزایای این روش: بررسی کل دیسک و عدم وابستگی به نوع سیستم فایل.
معایب این روش: سرعت پایین (کمتر از سرعت عملکرد روش اول)، عدم بازیابی نام فایل‌ها، پشتیبانی از فرمت‌های خاص و یافت فایل‌های موجود و فایل‌های حذف شده در کنار هم.

این برنامه یک جادوگر نیست، پس توقع نداشته باشید فایل‌هایی که چند سال قبل حذف کرده‌اید را برای شما بازیابی کند، هیچ‌گاه این نکته را فراموش نکنید که در بسیاری از موارد تنها فایل‌هایی قابل بازیابی‌اند که مدت کمی از حذف آنها گذشته باشد و هرچه پس از حذف یک فایل، فایل‌های جدیدی را روی هارد‌دیسک یا کارت حافظه خود ذخیره کنید شانس بازیابی اطلاعات از دست رفته را کمتر می‌کنید.
همچنین اگر یک کارت حافظه خراب دارید، تصور نکنید که این برنامه می‌تواند کارت حافظه شما را تعمیر کند. این برنامه فقط قادر است اطلاعات موجود روی کارت حافظه شما را به هر نحوی که شده برایتان بازیابی کند و نمی‌تواند هیچ‌گونه تغییری در کارت حافظه شما به‌وجود بیاورد.
اگر هیچ دانشی از بازیابی اطلاعات ندارید، اما می‌خواهید یکی از فایل‌هایتان که به تازگی و تصادفا حذف کرده‌اید را بازیابی کنید، می‌توانید با مراجعه به سایت زیر و دانلود این برنامه کاملا رایگان، به‌سادگی آب خوردن اطلاعات از دست رفته خود را بازیابی کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *