حذف تعطیلات تابستانی دانش آموزان

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر

صبح امروز در یکی از برنامه های رادیویی خبری خوانده شد که نظام جدید آموزشی را سؤال برانگیز می کرد.
ماجرا از این قرار بود که مجری این برنامه اعلام کرد که قرار است تا ۶ سال آینده پیش دانشگاهی حذف شود و تحصیلات رسمی نیز دوازده سال تمام می شود.

در ادامه این خبر، مجری با ابراز تأسف از حذف تعطیلات تابستانی، به طنز عنوان کرد که چند سال بعد والدین از خاطرات تعطیلات تابستانی برای فرزندانشان که دیگر تعطیلاتی ندارند، یاد می کنند.
البته این مجری به حذف مقطع پیش دانشگاهی هم اعتراض کرد و گفت که اگر قرار بود پیش دانشگاهی حذف شود، چرا ایجاد شد.

در پی این ماجرا، خبرنگار فارس به سراغ ابراهیم سحرخیز معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش رفت و از وی درباره چنین خبری جویا شد که صحت و سقم ماجرای حذف تعطیلات تابستانی دانش آموزان را پیگیری کند.
سحرخیز در این گفت وگو ضمن اظهار بی اطلاعی چنین موضوعی اظهار داشت: اصلا بحث حذف تعطیلات تابستانی مطرح نیست.
وی افزود: تعطیلات تابستانی فلسفه خود را دارد و ساماندهی این موضوع بحث جداگانه است که در نظام آموزشی جدید، تحصیلات رسمی کشور مورد توجه بوده است.

پیگیری خبرنگار فارس در نهایت به خبری رسید که از قول معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش روز گذشته بر روی سایت این وزارتخانه، خبرگزاری ها و سایت های خبری منعکس شده بود.
در این خبر آمده یود «پس از ۶ سال از آغاز اجرای نظام آموزشی جدید، مقطع پیش دانشگاهی حذف شده و تحصیلات رسمی کشور دوازده سال تمام می شود».
به نظر می آید برداشتی که از دوازده سال تمام در خبر نقل شده در برنامه رادیویی ذکر شده است، حذف تعطیلات تابستانی بوده است و این در حالی است که منظور معاون وزیر آموزش و پرورش از دوازده سال تمام، دوازده ساله شدن دوره تحصیل تا گرفتن مدرک دیپلم بوده است و دیگر حتی هنرستانی ها هم باید بعد از طی دوازده سال، دیپلم بگیرند.

محصولات بخش فروشگاه
بیشتر بخوانید
عید سعید قربان مبارک باد

اما نکته مهم در این پیگیری این بود که گاهی اوقات در رسانه ها با برداشت های نامناسب از موارد، اطلاع رسانی به مخاطبان می شود که تعلیم و تربیت کشور را تحت شعاع قرار می دهد و خوب است که دست اندرکاران رسانه ها نیز در موارد اینچنینی که با موضوعات حساس مواجه می شوند، از مسئولان آن حوزه نیز تأیید موضوع را بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *