هارد دیسک امنیتی توشیبا!

ضعیفمتوسطخوبعالیمحشر (نظرت چیه؟)

شرکت توشیبا یک خط جدید از تولید دیسک سخت خود را معرفی کرد که دارای ویژگی های امنیتی بالایی است.
این مدل هارد دیسک جدید که MKxx61GSYG نام دارد ۲٫۵ اینچی بوده و توسط دستگاه های دولتی و مرتبط مانند نهاد های مالی ،پزشکی و امنیتی استفاده میشود و وقتی که به یک دستگاه ناشناس و تعریف نشده متصل شود به صورت خودکار شروع به پاک کردن و باطل کردن اطلاعات خود میکند و تنها زمانی این روند خود را متوقف میکند که یا هارد دیسک شکسته شود و یا اینکه از دستگاه ناشنانس جدا شود.

البته تمامی این سطوح امنیتی برای هارد دیسک تعریف میشود و شما به عنوان مثال می توانید مانع از بارگذاری اطلاعات جدید و یا حذف برخی از داده ها در مواقع اضطراری و برای دستگاه های پرتابل نیز می توانید جلوگیری از رمز گشایی اطلاعات محافظت شده را برای آن تعریف کنید.
البته کاربران می توانند از هر چند گزینه که مورد نظرشان است برای امنیتی هارد دیسک خود استاده کنند و طبق اطلاعات منتشر شده از شرکت توشیبا ،این هارد دیسک از سیستم رمز نگاری ۲۵۶ بیتی AES استفاده میکند که دارای بالاترین درجه محافظت اطلاعات از سوی دولت امریکا تعیین شده است .

بیشتر بخوانید
شماره سريال ويندوز 7 ‌Ultimate‌ لو رفت!

قرار است تولید این هارد دیسک در ظرفیت های ۱۶۰ تا ۶۴۰ گیگابایت با ۱۶ مگابایت بافر و سرعت ۷۲۰۰ RPM در اواخر بهار از سوی شرکت توشیبا برای مشتریان خاصی که هیچ گاه نام آنان منتشر نخواهد شد آغاز شود.

منبع: فارنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *